Nīderlandes aizsardzības ministre Kajsa Ollongrena apliecinājusi Kijivai, ka nenoteiks ierobežojumus tās piegādāto iznīcinātāju F-16 izmantošanai.

Reklāma

Tas nozīmē, ka 24 iznīcinātāji F-16, ko Nīderlande gatavojas piegādāt Ukrainai, varēs tikt izmantoti uzbrukumiem mērķiem Krievijas teritorijā.

Ollongrena intervijā digitālajām laikrakstam "Politico" sacīja, ka Nīderlande nenoteiks ierobežojumus, kā to izdarījusi Beļģija.

Beļģijas premjerministrs Aleksandrs de Kro paziņoja, ka iznīcinātāji paredzēti Ukrainas aizsardzības spēkiem izmantošanai tikai Ukrainas teritorijā.

Ollongrena intervijā sacīja, ka Nīderlande nenoteikts Beļģijas stila ierobežojumus. "Mēs piemērojam to pašu principu, ko esam piemērojuši ikvienai citai piegādei, proti, tiklīdz mēs to nododam Ukrainai, tā ir viņu rīcībā," sacīja ministre. 

"Mēs tikai lūdzam viņus ievērot starptautiskās tiesības un tiesības uz pašaizsardzību, kā noteikts ANO statūtos,"

viņa piebilda.

Ollongrena, ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins un citas augsta ranga amatpersonas svētdien tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš arī apmeklēja drošības forumu Singapūrā.

Krievijas raķešu uzbrukumā Harkivas apgabalā nogalināts viens cilvēks un divi ievainoti

Krievijas raķešu uzbrukumā Ukrainas Harkivas apgabalā naktī nogalināts viens cilvēks un divi ievainoti, paziņojis Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

Harkivas apgabals robežojas ar Krieviju un tiek regulāri apšaudīts kopš kara sākuma. 10.maijā Krievija sāka jaunu ofensīvu Harkivas apgabalā, un nesen iebrucējiem izdevās sagrābt savā kontrolē vairākus ciematus.

Naktī Krievija ar raķetēm uzbruka Slobožanskas ciematam uz dienvidaustrumiem no Harkivas pilsētas, paziņoja Sinehubovs.

"Tika bojātas mājas. Viens cilvēks gāja bojā. Viens vīrietis un viena sieviete tika ievainoti,"

sociālajos tīklos paziņoja Sinehubovs.

Lai palīdzētu Ukrainai atvairīt Krievijas uzbrukumus Harkivas apgabalā, Vašingtona pagājušajā nedēļā daļēji atļāva Ukrainai izmantot Rietumu piegādātos ieročus, lai uzbruktu dažiem militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.