Ukrainas pretuzbrukuma kritiķiem vajadzētu aizvērties, ceturtdien Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru sanāksmes gaitā sacīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Pretuzbrukuma lēnās gaitas kritizēšana ir līdzvērtīga spļāvienam sejā Ukrainas karavīriem, kas katru dienu ziedo savu dzīvību," Toledo, Spānijā, ministru sanāksmes kuluāros sacīja Kuleba.

"Es ieteiktu visiem kritiķiem aizvērties, atbraukt uz Ukrainu un pašiem pamēģināt atbrīvot vienu kvadrātcentimetru," 

mudināja ministrs.

Vēl pirms šī dusmu izpauduma Kuleba pateicās ES ministriem par valdību līdzšinējo atbalstu, kā arī mudināja piegādāt Ukrainai vairāk letālo ieroču, tālās darbības raķetes, bruņumašīnas un pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Septembrī gaidāmās Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana un Krievijas līdera Vladimira Putina sarunas par Melnās jūras "labības darījuma" atdzīvināšanu Maskavai ir "teju pēdējā iespēja" atgriezties paktā, sacīja ministrs.

Kuleba arī minēja "alternatīvo jūras labības koridoru" gar Rumānijas Melnās jūras krastu, tomēr norādīja, ka ir nepieciešamas pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai aizsargātu kuģus ar labības kravām, pirms tie iebrauc šajos ūdeņos.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 263 020 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 263 020 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 610 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24. februārī krievi zaudējuši 4436 tankus, 8604 bruņutransportierus, 5507 lielgabalus, 734 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 500 zenītartilērijas iekārtas, 315 lidmašīnas, 316 helikopterus, 4417 bezpilota lidaparātus, 1445 spārnotās raķetes, 18 kuģus un ātrlaivas, 7976 automobiļus un autocisternas, kā arī 830 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.