Pasaules čempionātā vieglatlētikā pēdējā sacensību dienā līksmot varēja kara plosītās Ukrainas iedzīvotāji, jo augstlēkšanā par pasaules čempioni kļuva 21 gadu vecā Jaroslava Mahučika. Ukrainiete vienīgā pārlēca 2,01 metra augstumā novietotu latiņu, sīvā cīņā pārspējot divas austrālietes Eleanoru Patersoni un Nikolu Olislagersu, kuras tika galā ar 1,99 metru augstumu.

Mahučika beigās centās pievarēt arī 2,07 metrus, kas būtu jauns Ukrainas rekords, taču šoreiz viņai tas neizdevās. Prieku par zeltu tas nemazināja, uzvaru veltot ne tikai saviem tuviniekiem, bet visai Ukrainas tautai.

"Pirms katra lēciena sev atgādināju, ka man noteikti jāizcīna zelta medaļa. Tā ir ne tikai manai komandai, kas man tic, bet arī ģimenei, manam tētim, kas nevarēja būt šeit un mani atbalstīt, bet es jutu viņa enerģiju. Man vajadzēja šo medaļu izcīnīt manai valstij un visiem Ukrainas cilvēkiem, kuri turpina cīņu par mieru un Ukrainas neatkarību. Pateicoties viņiem, mēs varam piedalīties starptautiskās sacensībās un pacelt Ukrainas karogu," pēc sacensībām emocionāla bija Mahučika, kurai līdz šim pasaules čempinātos bija divas sudraba medaļas un bronza Tokijas olimpiskajās spēlēs (tas viss līdz 21 gada vecumam!). Jāpiemin, ka Ukraina tuvu zelta medaļai bija jau dāmu trīssoļlēkšanā, kur Marinu Behu-Romančuku tikai pēdējā lēcienā pārspēja pasaules rekordiste Julimara Rohasa no Venecuēlas.

Liels panākums šajā pasaules čempionātā arī Indijai un Pakistānai, jo abas tika pie savām pirmajām medaļām vēsturē, piedevām abas tika izcīnītas vīru šķēpmešanā. 

Uzvaru svinēja olimpiskais čempions Nērajs Čopra (88,17) no Indijas, bet sudrabs pakistānietim Aršadam Nadīmam (87,82), trešajā vietā paliekot čeham Jakubam Vadlejham (86,67). Uzreiz aiz goda pjedestāla vācietis Juliāns Vēbers (85,79). Vācijai tas bija vēl viens fiasko, jo vieglatlētikas lielvalsts Budapeštā tā arī neizcīnīja nevienu medaļu! Par titulētāko valsti jau ierasti kļuva ASV, kuras vieglatlēti ieguva 12 zelta, astoņas sudraba un deviņas bronzas godalgas. Pa četrām zelta medaļām Kanādai un Spānijai, pa trim Jamaikai un Kenijai, pa divām Etiopijai, Lielbritānijai, Nīderlandei, Norvēģijai, Zviedrijai un Ugandai. Nīderlande varēja līksmot pēc pasaules čempionāta pēdējās disciplīnas – 4x400 metru stafetes dāmām, pēdējā etapa noslēdzošajos metros Femkei Bolai apsteizot jamaikieti. Bolai šis bija otrais zelts, bet varēja būt visi trīs, ja ne sāpīgs kritiens 4x400 metru jauktajā stafetē. Kopumā pie medaļām tika 46 valstu sportisti, no baltiešiem tikai lietuvieši, kam ir Mikola Aleknas bronza diska mešanā.

Nākamais pasaules čempionāts pēc diviem gadiem notiks Tokijā, bet vēl līdz tam Parīzes olimpiskās spēles nākamajā vasarā, pirms tam eiropiešiem Romā cīnoties arī par Vecā kontinenta meistarsacīkšu medaļām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.