Aprīļa otrajā pusē pie lasītājiem dosies grāmata "Pastaiga pa skaisto Rīgu", kuru izdod kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, apkopošanas un popularizēšanas uzņēmums SIA "Pastaigas".

"Pastaiga pa skaisto Rīgu" ir vēsturisko fotogrāfiju albums ar papildināto realitāti, kurā iespējams redzēt arī mūsdienu attēlus un vēsturiskus video. 

Grāmata "Pastaiga pa skaisto Rīgu".

Izdevums tapis, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Rīgas vēstures un kuģniecības un muzeju, bet papildinātās realitātes iespēju izveidojis Digitālo inovāciju parks.

Albuma mērķis ir parādīt, cik skaista izskatījās Rīga starpkaru periodā. Visas fotogrāfijas ir speciāli digitāli apstrādātas, attēliem atgriežot agrāko krāšņumu.

Grāmata "Pastaiga pa skaisto Rīgu".

Ļoti atklāts un patiess izvērties grāmatas priekšvārds, ko rakstījusi radio un televīzijas ētera personība Toms Grēviņš. Tas katram liek aizdomāties, kāda ir viņa Rīga. Kāda tā bija, ir un būs.

Papildinātajā realitātē, izmantojot bezmaksas mobilo aplikāciju "Old Riga", var redzēt kā 75 vietas izskatās mūsdienās, kā arī ir iekļauti 20 vēsturiski video. Kopumā grāmatā redzams 221 fotoattēls, kas aptver periodu no 1920. līdz 1940. gadam. Albums iznāks cieto vāku iesējumā, horizontālā A4 formātā.

Grāmata "Pastaiga pa skaisto Rīgu".

Paredzams, ka fotoalbums "Pastaiga pa skaisto Rīgu" kalpos par pilsētas reprezentācijas materiālu, vērtīgu izziņas avotu un estētisku baudījumu vēstures cienītājiem.

Grāmata "Pastaiga pa skaisto Rīgu".

Latvijas grāmatnīcās fotoalbums nonāks aprīļa beigās, bet šobrīd grāmatu internetveikalā www.buki.lv ir sākusies tā iepriekšpārdošana par īpašu cenu. 

Video ieskats grāmatā: 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.