Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps noraidījis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska uzaicinājumu apmeklēt Ukrainu.

Reklāma

"Es ļoti cienu prezidentu Zelenski, taču uzskatu, ka šobrīd nebūtu pareizi doties uz Ukrainu," teikts Trampa paziņojumā, ko citē portāls "Newsmax".

"Baidena administrācija pašlaik strādā ar viņu, un es negribētu radīt interešu konfliktu."

Komentējot Trampa plātīšanos, ka viņš varētu pārtraukt Krievijas iebrukumu Ukrainā 24 stundu laikā, ja tiktu atkal ievēlēts ASV prezidenta amatā, Zelenskis svētdien ASV raidorganizācijas NBC raidījumā "Meet the Press" izteicās, ka viņam vajadzētu pašam atbraukt uz Ukrainu un iepazīties ar situāciju uz vietas.

ASV prezidents Džo Baidens Viļņā tiekas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

"Es uzaicinu prezidentu Trampu. Ja viņš ieradīsies, man pietiks ar 24 minūtēm - jā, 24 minūtēm, ne vairāk (..), lai izskaidrotu prezidentam Trampam, ka viņš nespēj tikt galā ar šo karu," sacīja Zelenskis.

Viņš norādīja, ka Trampam neizdosies tūlītēji izbeigt karu, ja vien viņš nav gatavs upurēt Putinam Ukrainas teritoriju un neatkarību.

Ukrainas prezidents piebilda, ka nav kontaktējies ar Trampu, kopš viņš atstāja prezidenta amatu 2021. gadā. Jautāts, vai, viņaprāt, Tramps stingri atbalstīs Ukrainu, Zelenskis bija skeptisks.

"Es patiešām nezinu. Es ceru. Tas ir atkarīgs ne tikai no prezidenta institucionāli. Es domāju, ka tas ir atkarīgs no amerikāņu, jūsu sabiedrības viedokļa," uzsvēra Ukrainas prezidents.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.