Saeimas administrācija intensīvi meklējot ēdinātāju, kas apkalpotu parlamenta deputātus un darbiniekus, bet joprojām tas neesot atrasts, informē Saeimas Preses dienests.

Reklāma

Taču aptaujātie deputāti neuzskata, ka administrācija esot savu uzdevumu augstumos, gādājot par to, lai vasarā aizvērtās ēdnīcas durvis atkal būtu atvērtas.

Ēdināšanas pakalpojumus Saeimā ilgu laiku sniedza SIA "MISE.VK". Kā liecina "Firmas.lv" dati, pērn šī uzņēmuma apgrozījums bijis 375 466 eiro, bet peļņa – 26 099 eiro. Tiesa, uzņēmumam nebija savas virtuves ar pavāriem, kuri uz vietas parlamentā gatavotu maltīti. Tā tika atvesta jau gatava, un atlika vien ēdnīcā uzsildīt.

"MISE.VK" pavāri vairākus gadus strādā arī valdības ēkā Brīvības bulvārī, kur maltīte tiek cepta un vārīta uz vietas un kur ir krietni lielāks apgrozījums nekā Saeimas namā, turklāt piektdienu ieskaitot. 

Parlamentā darba nedēļas pēdējā dienā deputāti tikpat kā neapgrozās. Arī pārējās dienās nav daudz tādu, kuri tur atrodas visas dienas garumā.

Ikdienas ēdināšanas pakalpojumu sniegšana nevarot būt izdevīga, ja nav liela apjoma. "Tik mazā ēkā un uz tik mazu apjomu nav vērts. Un vēl ņemot vērā, ka deputāti var iziet ārā un tur viņiem ir vismaz 30 vietas, kur paēst. Līdz ar to pamata ēdināšanas vietai īsti nav," TV3 ziņu raidījumā stāsta Latvijas Ēdinātāju apvienības valdes loceklis Guntis Bredovskis.

Saeimas Preses dienestā skaidro: ja netikšot atrasts telpu nomnieks, kas vēlētos nodarboties ar šo rūpalu, tiekot apsvērta iespēja rīkot iepirkumu, lai sameklētu nomnieku, kas ierīkotu pašapkalpošanās pārtikas kiosku.

Vienlaikus tuvākajā laikā tikšot rīkota atkārtota telpu iznomāšanas procedūra, lai piesaistītu interesentus ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanai Saeimā.

Atsevišķi deputāti šo Saeimas ķibeli izmanto, lai spiestu uz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu ēdināšanas pakalpojumiem.

Piemēram, deputāte un uzņēmēja Linda Matisone no Latvijas Reģionu apvienības savā "Facebook" kontā vēsta, ka iemesls, kāpēc kafejnīca ir slēgta, esot augstais PVN (21%) ēdināšanas sektoram. Arī Ainārs Šlesers no partijas "Latvija pirmajā vietā" uzskata, ka ēdināšanas uzņēmumi esot vienojušies boikotēt piedāvājumu nomāt Saeimas kafejnīcu, jo netiekot samazināts PVN. Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma liecina, ka tas gan nebūs iemesls, lai PVN likme saruktu.

Aptauja

Cik svarīgi jums ir žurnālistu un ekspertu komentāri/viedokļi, ko piedāvā LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.