Sezonas pirmajos divos Pasaules kausa posmos grozījušies goda pjedestāla pakājē, Emīla Cipuļa pilotētais kvartets ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu trešajā posmā beidzot uz tā tika, Īglsā Austrijā notikušajās sacensībās sagādājot sev Ziemassvētku dāvanu Eiropas čempionāta bronzas medaļu izskatā.

Trešā vieta nāca ar pārdzīvojumiem, jo līdz pēdējam nebija skaidrs, vai viens no vadošajiem stūmējiem Miknis ikra savainojuma dēļ varēs stumt. Sestdien viņš divnieku sacensības izlaida, bet četriniekos Matīss bija ierindā un Latvijas pirmā ekipāža abos braucienos startā konkurēja ar vāciešiem, pirmajā dalot labāko laiku, otrajā esot otrie. Finišā mūsējiem abas reizes gan trešais laiks, uzvarētājam Frančesko Frīdriham summā zaudējot 0,46, bet otrās vietas ieguvējam Johanesam Lohneram 0,32 sekundes. Toties aiz mūsējiem 0,11 sekundes palika Vācijas trešā ekipāža ar pilotu Adamu Amūru pie stūres. Latvieši trešie ir arī Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā aizvadīta puse no astoņām sacīkstēm.

Latvijai Eiropas čempionātos četriniekos šī bija trešā bronza vēsturē (vēl ir četri zelti un divi sudrabi), bet Matīsam Miknim nu ir viss medaļu komplekts, jo 2019. gadā viņš izcīnīja sudrabu, bet 2022. gadā zeltu Oskara Ķibermaņa ekipāžā.

Latvijas otrā ekipāža, kuru pilotēja Jēkabs Kalenda, bet iestūma Edgars Ungurs, Dāvis Kaufmanis un Māris Kļava, posmā ieņēma 12., bet Eiropas čempionāta vērtējumā desmito vietu. Divniekos Cipulis ar Spriņģi sestie, Kalenda ar Unguru 15. vietā. Divniekiem Eiropas čempionāta medaļas februāra sākumā tiks dalītas Siguldā, kas aizvadītajā nedēļā uzņēma Eiropas kausa sacensības. Latvijas pilots Renārs Grantiņš sestdien ar Edgaru Nemmi astotie, bet svētdien ar Mareku Lazdānu septītie. Abās sacīkstēs viss goda pjedestāls vāciešiem. Turpat notika arī Pasaules kausa posms parabobslejā, divas uzvaras izcīnot mājiniekam Artūram Klotam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.