Vācijas galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) reitings Saksijas federālajā zemē ir pieaudzis līdz 35%, pārspējot konservatīvās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) reitingu, kas pašlaik ir 29%, ziņoja vietējais laikraksts "Leipziger Volkszeitung".

Reklāma

Aptauju veica sabiedriskās domas pētījumu institūts INSA pēc šī laikraksta un divu citu laikrakstu "Freie Presse" un "Sachsische Zeitung" pasūtījuma. Tās rezultāti tika publicēti ceturtdien.

9% no Saksijā aptaujātajiem bija gatavi balsot par galēji kreiso partiju "Kreisie" ("Die Linke"), 7% - par centriski kreiso Vācijas Sociāldemokrātisko partiju (SPD), 6% - par Zaļajiem, un 5% - par uzņēmējdarbībai labvēlīgo Brīvo demokrātu partiju (FDP).

Šīs aptaujas rezultāti var liecināt par to, ka pašreizējā Saksijas valdošā koalīcija, kurā ir CDU, SPD un Zaļie, vairs nespēs pastāvēt.

Nākamās federālās zemes parlamenta vēlēšanas Saksijā ir plānotas 2024. gada 1. septembrī.

Vācijā ilgi pastāvošās partijas ir solījušas nesadarboties ar AfD, bet to reitingi valsts mērogā ir sarukuši līdz apmēram 20%. AfD popularitāte ir vēl augstāka sešās federālajās zemēs, kas izveidotas bijušās komunistiskās Austrumvācijas teritorijā, un Saksija ir viena no tām. 

INSA no 11.augusta līdz 22. augustam aptaujāja 1500 potenciālos vēlētājus. Aptaujas kļūdas līmenis bija +/- 2,2 procentpunkti. 

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.