Trīs AS "Latvijas gāze" ("LG") valdes locekļi kopā ar Rietumu banku plāno izpirkt visas uzņēmuma akcijas, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Jau ziņots, ka "LG" valdes locekļu Aigara Kalvīša, Elitas Dreimanes un Egīla Lapsaļa izveidotā speciāla mērķa sabiedrība "Energy Investments" novembra beigās iegādājās 28,97% "LG" akciju no Luksemburgas investīciju fonda "Marguerite Gas II". Tagad "Energy Investments" turpina vadības izpirkuma procesu ("management buy-out" jeb MBO), un ir panākta vienošanās ar līdzšinējo MBO procesa finansētāju – AS "Rietumu banka" – par turpmākajiem soļiem. Lai gūtu līdzekļus nākamajiem akciju iegādes posmiem, "Energy Investments" MBO projekta finansēšanas ietvaros ir atsavinājusi ar atpakaļpirkuma tiesībām Rietumu bankai kā finansētājam vadības izpirkuma pirmajā posmā iegādātās 28,97% "LG" akcijas. Finanšu instrumenta atsavinājuma līgums paredz atpirkuma nosacījumus trīs gadu laika periodam. 

Paziņojumā biržai teikts, ka šāda veida finansēšanas modelis ir izplatīts vadošajos Eiropas Savienības finanšu un enerģētikas tirgos. 

Minētajā laika posmā Rietumu banka būs ieguldītājs un pilnvērtīgs "LG" akcionārs. "Energy Investments" valdes priekšsēdētājs A. Kalvītis paziņojumā biržai norāda, ka panāktā vienošanās ar Rietumu banku ļaus MBO komandai izpirkt "LG" akcijas no pašreiz lielākajiem akcionāriem samērā īsā laika posmā un padarīt uzņēmumu par "vietējā kapitāla kontrolē esošu enerģētikas tirgus flagmani". Rietumu bankas pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka darījuma summa ir konfidenciāla, bet, lai nodrošinātu Rietumu bankas finansējumu, līdztekus citiem darījuma nosacījumiem iegādātās "LG" akcijas ir reģistrētas uz Rietumu bankas vārda kā bankas ieguldījums. Saskaņā ar darījuma nosacījumiem Rietumu banka tiks pārstāvēta "LG" padomē. Patlaban "LG" lielākie akcionāri ir Krievijas "Gazprom" (34%), Rietumu banka (28,97%), Vācijas kompānija "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija" (16%).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.