Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Onkoloģijas korpusa pagrabstāvā ieplūdis ūdens, otrdien paziņoja slimnīca. Drošības apsvērumu dēļ tika atslēgta elektrība, bet pacienti pārvietoti uz citiem korpusiem.

PSKUS Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Janita Veinberga aģentūrai LETA sacīja, ka šobrīd vēl esot grūti komentēt iemeslus avārijai, taču, visticamāk, tā varētu būt saistīta ar kanalizācijas sistēmu vai korpusam blakus notiekošajiem būvdarbiem. Vakar notika aktīva avārijas seku likvidēšana pagrabstāvā – tiek atsūknēts ūdens un drošībā tiek novietotas iekārtas un tehnika. Veinberga uzsvēra, ka gan pacienti, gan darbinieki ir drošībā, ēka ir pilnībā noslēgta, tajā šobrīd drīkst atrasties tikai tehniskie darbinieki, kas atbildīgi par avārijas seku likvidēšanu. Kopumā uz citām slimnīcas nodaļām pārvesti 18 pacienti. Slimnīca arī sazināsies ar tiem pacientiem, kuriem otrdien bija jāierodas Onkoloģijas korpusā.

Veinberga uzsver, ka avārija vēsturiskajā Onkoloģijas korpusā nav saistīta ar citām problēmām PSKUS korpusos. 

TV24 iepriekš vēstīja, ka PSKUS pazemes gaitenī, kas savieno ekspluatācijā nodoto A korpusu ar vecās ēkas 32. korpusu, pamanīti defekti uz sienām un grīdas segumā. Fotoattēlus, kuros redzami defekti, raidījums esot saņēmis no kāda slimnīcas darbinieka, kurš apgalvoja, ka bojājumi manīti jau pirms diviem gadiem. Lietavu laikā gar gaiteņa sienām mēdzot tecēt ūdens. Bijuši arī gadījumi, kad gaitenis applūdis un darbiniekiem pacientus uz gultām vai sēdratiem nācies stumt cauri ūdenim. PSKUS tolaik skaidroja, ka bojājumi gaitenī esot radušies blakus notiekošo A korpusa otrās kārtas būvniecības darbu dēļ. Slimnīca esot "nekavējoties informējusi būvuzņēmēju par situāciju slimnīcas telpās", un šobrīd būvuzņēmējs veic deformācijas šuves remontu un radušos plaisu aizpildīšanu. Bojājumi tiek novērsti par būvuzņēmēja finanšu līdzekļiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.