Pirmdien negaiss ar spēcīgu vēju nodarījis plašus postījumus Meža kapos Cēsīs, informē pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Aleksandrs Abramovs.

Reklāma

Kapos vējš ir nolauzis desmitiem koku. "Šis nebija baisākais negaiss pilsētā pēdējo piecu gadu laikā, taču postījumu apjoms ir ļoti liels," stāstīja Abramovs.

Patlaban pašvaldības atbildīgie dienesti strādā, lai apzinātu postījumu apmēru un izstrādātu rīcības plānu kapu teritorijas sakopšanā. Gadījumā, ja to nebūs iespējams paveikt tikai ar pašvaldības rīcībā esošajiem resursiem, tad tiks meklēti papildspēki, informē pašvaldības pārstāvis, piebilstot, ka nedēļas nogalē ir plānoti kapusvētki, tādēļ kapu teritorija ir jāsakopj iespējami ātri.

Pirmdien stipri lijis daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā. Nokrišņu daudzums pusdienlaikā Dobelē bija 27,6 milimetri jeb 36% no jūlija normas, vēlāk līdzīga stipruma lietusgāzes skāra lielu daļu Vidzemes.

Lielas vēja brāzmas novērojumu stacijās līdz šim nav reģistrētas.

Tuvākajās stundās spēcīgs pērkona negaiss iespējams vietām Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka Latvijas austrumos bez stiprām lietusgāzēm iespējama arī vētra un lielgraudu krusa. Valsts rietumu un centrālajā daļā, kur gaisa temperatūra jau ir pazeminājusies, pērkona negaiss un stiprs lietus vairs nav gaidāms.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.