Saeima apspriež grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, ar ko paredzēts veicināt dzīvnieku aizsardzību, novērst nekontrolētu dzīvnieku pavairošanu un atsavināšanu, kā arī samazināt klaiņojošo un patversmēs nonākušo dzīvnieku skaitu.

Saeimas plenārsēdē pirms Ziemassvētkiem deputāti otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz, ka kaķu un suņu audzētāji nedrīkstēs pieļaut vairāk kā vienu mazuļu metienu gada laikā. Debatēs deputāte Jana Simanovska uzsvēra, cik svarīgi ievērot kaķu labturības nosacījumus un ka atbilstoši Eiropas Savienības standartiem tiek ieteikts, ka kaķenēm būtu ne vairāk kā viens metiens gadā un ne vairāk kā četri mazuļu metieni mūžā. Deputāts Jānis Grasbergs arī norādīja, ka līdz tam, kamēr nebūs obligāta kaķu reģistrācija un nebūs sakārtots dzīvnieku pavairošanas regulējums, vispārējā normā nedrīkst likt lielāku metienu skaitu par vienu reizi gadā. Saeimas atbildīgā komisija turpināšot strādāt ar likumprojektu, kas ietver arī citus jaunus priekšlikumus. Lai grozījumi stātos spēkā, tie Saeimā vēl jāskata un jāatbalsta trešajā, galīgajā, lasījumā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.