Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ceturtdien līdz plkst.17.30 saņēmis kopumā 35 izsaukumus negaisa radīto seku likvidēšanai, informē VUGD pārstāvji.

Reklāma

Teju visi izsaukumi pagaidām saņemti Bauskā un Bauskas novadā, taču trīs izsaukumi saņemti arī Ogrē, bet pa vienam - Garkalnē, Rojā, Inčukalnā, Murjāņos un Suntažu pagastā.

Negaisā cilvēki nav cietuši.

Lielākoties palīdzība nepieciešama, lai sazāģētu uz ceļa braucamās daļas nolūzušus kokus, kas traucē satiksmei vai apdraud iedzīvotājus. Vecumnieku pagastā koks uzkritis uz vieglās automašīnas. Savukārt Bauskas novada Mūsā dzīvojamajai mājai daļēji norauts jumts.

Stiprais vējš ceturtdienas pēcpusdienā norāvis Bauskas stadiona manēžas jumtu. 

Tāpat vēstīts, ka vēlā ceturtdienas pēcpusdienā stiprākās lietusgāzes un pērkona negaiss ir Latvijas centrālajā daļā, mākoņi virzās no dienvidrietumiem uz ziemeļaustrumiem.

Ceturtdien ap plkst.16 intensīvākās lietusgāzes un lielākais skaits zibeņu bija Bauskas novadā. Pēc "Latvijas valsts ceļu" datiem, starp Bausku un Cerauksti reģistrētas vēja brāzmas līdz 31 metram sekundē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs sarkanā brīdinājuma teritoriju ir nomainījis uz valsts centrālajiem rajoniem. Kurzemē sarkanais brīdinājums atcelts, bet paliek spēkā oranžā līmeņa brīdinājums.

Elektroapgādes traucējumu dēļ kavējas Saulkrastu virziena vilcieni

Elektroapgādes traucējumu dēļ kavējas Saulkrastu virziena vilcieni. Pasažieru pārvadātāja "Vivi" informē, ka kavējas divi vilcieni Rīga-Skulte un Skulte-Rīga.

Infrastruktūras uzturētāja "Latvijas dzelzceļa" pārstāve Agnese Līcīte informēja, ka kavējumi saistīti ar elektroenerģijas piegādes pārrāvumu. Elektrolīnijas neesot bojātas, bet problēmas saistītas ar elektroenerģijas sakaru un komunikācijas ierīcēm.

Ceturtdienas pēcpusdienā traucēta elektroapgāde aptuveni 8800 AS "Sadales tīkls" klientu valsts centrālajā daļā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.