Latvijas vieglatlēts Artūrs Pastors šonedēļ debitēs pasaules čempionātā telpās, bet pagājušās nedēļas nogalē viņš laboja valsts rekordu.

Ogres novada kausa izcīņā Artūrs Pastors 300 metru distanci veica 33,44 sekundēs, par 0,23 sekundēm labojot Iļjas Petrušenko pērn sasniegto Latvijas rekordu. Pastoram šis ir otrais valsts rekords šajā gadā, jo janvārī viņš 500 metrus turpat Ogrē veica minūtē un 2,42 sekundēs. Pasaules čempionātā telpās, kas piektdien sāksies Glāzgovā, viņš skries 400 metrus, kurus šogad veicis 47,61 sekundē, kas starp 25 pieteiktajiem dalībniekiem viņu ierindo 19. pozīcijā. Jāatzīmē, ka Latvijas rekords 400 metros telpās kopš 2013. gada pieder Jānim Leitim un ir 46,71 sekunde. Labā sportiskajā formā ir arī Gunta Vaičule, kura augsta līmeņa starptautiskās sacensībās Spānijas galvaspilsētā Madridē 400 metrus veica 53,64 sekundēs. Tiesa, tas no Vaičules personīgā rekorda, kas reizē ir arī valsts rekords (52,66), atpaliek gandrīz par sekundi. Vaičulei tik ātri skrēja 2019. gadā tieši Glāzgovā, kad togad tur notika Eiropas čempionāts telpās, Latvijas sportistei izcīnot 14. vietu. Šoreiz Glāzgovā startēs 25 skrējējas, starp kurām Guntai ir 19. labākais personīgais rekords.

Planētas meistarsacīkstēs 400 metru priekšsacīkstes norisināsies piektdien pusdienlaikā, un abiem latviešiem būs panākums, ja izdosies tikt pusfinālā.

Tikmēr otrpus okeānam ASV studentu sacensībās augstvērtīgus rezultātus pieccīņā sasniedza Kristīne Blaževiča un Elīza Kraukle. Blaževiča ar 4430 punktiem sesto reizi kļuva par "Big-12" konferences čempioni, bet Kraukle ar 4335 punktiem bija labākā "The American" konferences čempionātā. Trīssoļlēkšanā Darja Sopova ar 13,39 metrus tālu lēcienu kļuva par "Big Ten" konferences čempioni, bet Rūta Lasmane lēca vēl tālāk, taču 13,64 metri viņai deva otro vietu "Big-12" konferencē. Lasmane NCAA studentu rangā trīssoļlēkšanā ir otrā. Visas četras sportistes nākamnedēļ varēs piedalīties ASV studentu čempionāta finālsacensībās telpās, kas notiks Bostonā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.