Latvijas basketbola izlases aizsargam Rihardam Lomažam iekļūt Boloņas "Virtus" rotācijā nav viegli, taču viņš apbruņojies ar pozitīvismu un pacietību.

Pavērsieniem bagāta šī sezona izvērtusies, kurš ceļgala krustenisko saišu plīsuma dēļ izlaida Pasaules kausu. Rudens posmā viņš pārbaudes spēlē uzvilka "Ventspils" kreklu un drīz saņēma piedāvājumu no Turcijā aizpērn pārstāvētās "Merkezefendi Basket", kur bija viens no līderiem, bet Ziemassvētkos nāca nākamais pārsteigums – pie sevis uz Boloņas "Virtus" sauca Luka Banki.

"Boloņā viss ir augstākajā līmenī, esmu ļoti apmierināts. Emocijas nebija kā pirmajā reizē, kad saņēmu piedāvājumu no Eirolīgas komandas Francijā. Laikam esmu vecāks, nobriedušāks. 

Pēc krustenisko saišu plīsuma tik ātri nebiju cerējis atgriezties Eirolīgā. Situācija bija interesanta – atlidoju uz Ziemassvētkiem mājās, zvanīja aģents, ka jādodas uz Itāliju. Piezvanīju trenerim Turcijā un pateicu, ka neatgriezīšos, mantas no Stambulas tikai pēc mēneša atsūtīja," virpulim izskrien cauri Lomažs, kā allaž smaidīgs un pozitīvs.

Viņam gan "Virtus" rindās ir minimāla loma, bet komanda pēc jaunā gada mazliet zaudējusi ritmu – deviņas uzvaras un septiņi zaudējumi. "Nelaiž mani laukumā," pajoko Rihards, un neveiksmes izskaidro ar sarežģīto grafiku – desmit dienās bijušas sešas spēles, pārlidojumi. Eirolīgā Boloņas basketbolisti ieņem piekto vietu, Itālijā – otro.

"Ielēkt jaunā komandā sezonas laikā ir grūti, bet man nevajag neko jaunu izdomāt, jāgaida savas iespējas. 

Noteikti būtu vieglāk, ja klubam būtu zaudējumi un meklētu kādu kardinālu pastiprinājumu, tad man būtu spēles laiks. Bet – no Turcijas pēdējās vietas nokļuvu Eirolīgas vicelīderē, tāpēc man nebija nekādu ekspektāciju, biju pateicīgs par doto situāciju un ka esmu vesels," Lomažs apbruņojies ar pacietību.

Vakar Latvija Eiropas čempionāta kvalifikāciju sāka viesos pret Spāniju, svētdien Rīgā viesosies Slovākija. Rihards neredz problēmu noskaņoties spēlēm, kurām nav ierasti lielās nozīmes, jo dienā, kad negribēšot uzvarēt, beigs spēlēt basketbolu. Nedrīkst arī aizmirst par ranga punktiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.