Ukrainas armija apturējusi Krievijas karaspēku Harkivas virzienā un veic pretuzbrukuma pasākumus, paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes pārstāvis pulkvedis Ihors Prohorenko.

Reklāma

"Situācija ir sarežģīta. Aizsardzības spēki turpina aizsargāties mūsu valsts austrumos un dienvidos (..). Galvenās darbības notiek Harkivas apgabalā, Doneckas apgabalā. 

Kas attiecas uz Harkivas virzienu - ienaidnieks veic uzbrukuma operācijas ar mērķi izveidot buferzonu. Tagad ienaidnieks ir apturēts, situācija tiek kontrolēta, tiek veiktas pretuzbrukuma darbības," 

šodien Kijivā paziņoja Prohorenko.

Pēc viņa teiktā, okupanti veic ofensīvas darbības arī Harkivas apgabala austrumos, plānojot apiet Kupjanskas pilsētu no austrumu puses, taču bez panākumiem. Viņš arī norādīja, ka gandrīz visā frontes līnijas garumā turpinās asas kaujas. "Aizsardzības spēki nodara lielus zaudējumus iebrucējiem, aktīvi darbojas mūsu artilērija, bezpilota sistēmas, aviācija," viņš piebilda.

Komentējot situāciju Sumu un Čerņihivas apgabalos, Prohorenko sacīja, ka tā tiek kontrolēta.

Viņš norādīja, ka Krievija savā teritorijā pulcē karaspēku, katru dienu veic gaisa un artilērijas triecienus apdzīvotajām vietām pierobežā, izmanto bezpilota lidaparātus, cenšas iznīcināt kritisko infrastruktūru, uzbrūk ar raķetēm un droniem "Shahed".

"Aizsardzības spēki ir informēti par ienaidnieka plāniem un dara visu, lai tos sagrautu. Tiek veikti pasākumi, lai (..) pārtvertu iniciatīvu kaujas laukā," viņš sacīja.

ASV apmācīta pirmā ukraiņu F-16 pilotu grupa

ASV militārajā bāzē Arizonas štatā noslēgušās pirmās ukraiņu pilotu grupas apmācības darbam ar reaktīvajiem iznīcinātājiem F-16, pavēstīja ASV Nacionālās gvardes gaisa spēku preses sekretāre Erina Hanigana.

Tas ir svarīgs solis ceļā uz to, lai Ukrainas debesīs parādītos ASV ražoti moderni iznīcinātāji, sacīja amatpersona.

Apmācības notikušas Nacionālās gvardes gaisa spēku bāzē Tūsonā.

Apmācīto pilotu skaits un mācību noslēguma laiks netiek izpausti "drošības apsvērumu dēļ", skaidroja Hanigana.

Nīderlandes gaisa spēku iznīcinātājs "F-16".

Kā vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz saviem avotiem,  šobrīd piloti ir ceļā uz Eiropu,  kur notiks papildu apmācības.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 498 940

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 498 940 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1240 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī Krievija zaudējusi 7635 tankus, 14 775 bruņutransportierus, 12 902 lielgabalus un mīnmetējus, 1080 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 813 zenītartilērijas iekārtas, 356 lidmašīnas, 326 helikopterus, 10 401 bezpilota lidaparātu, 2209 spārnotās raķetes, 27 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 17 569 automobiļus un autocisternas, kā arī 2101 specializētās tehnikas vienību.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.