Tas, ka Ukrainai nav pietiekami stipras pretgaisa aizsardzības, ir pasaules vājums, izsakoties per Krievijas kārtējiem raķešu triecieniem Harkivai, sociālajā tīklā "Facebook" pauda Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Reklāma

"Ārkārtīgi cietsirdīgs Krievijas uzbrukums Harkivai un Ļubotina. Atbilstoši provizoriskajai informācijai - 15 raķetes vienlaikus. Diemžēl ir nogalinātie un cietušie. Ārkārtas dienesti jau ir trāpījuma vietās, un katram cietušajam tiks sniegta nepieciešamā palīdzība," solīja prezidents.

"Krievijas teroristi izmanto to, ka Ukrainai joprojām nav pietiekamas pretgaisa aizsardzības un drošas iespējas iznīcināt teroristu palaišanas iekārtas tieši tur, kur tās ir izvietotas, - mūsu robežu tuvumā," 

skaidroja Zelenskis.

"Tas ir vājums. Nevis mūsu vājums, bet pasaules, kas jau trešo gadu nevar izšķirties par to, lai pret teroristiem apietos tieši tā, kā viņi to ir pelnījuši," viņš piebilda.

Teroram ir jācieš zaudējums it visur pasaulē, visos apstākļos, visos kontinentos. Tas ir kopīgs pienākums pasaulē ikvienam, kam ir iespēja aizstāvēt dzīvību pret teroru, mudināja Zelenskis.

Ukraina dara visu, ko var, bet tieši no pasaules līderu puses ir nepieciešama lielāka apņēmība, uzsvēra Ukrainas prezidents.

Krievijas raķešu triecienā Ukrainas otrai lielākajai pilsētai Harkivai ceturtdien nogalināti septiņi cilvēki un vēl 17 ievainoti, paziņojis Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

Pēc Ukrainas varasiestāžu sniegtās informācijas, Krievijas karaspēks no kompleksa S-300 uz Harkivu un tās priekšpilsētām izšāvis vismaz 15 raķetes.

Harkivas mērs Ihors Terehovs paziņoja, ka ir apstiprināta informācija par triecieniem transporta infrastruktūrai un komunālajam uzņēmumam. Trieciens skāris arī tipogrāfiju.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.