Satiksmes ministrs (SM) Kaspars Briškens (P) uzdevis organizēt pilna apjoma ārēju auditu, lai izvērtētu jauno pasažieru elektrovilcienu iepirkumu procesu.

Ministrs vēlas, lai tiktu vērtēta tehniskās specifikācijas sagatavošana, vilcienu pieņemšana, ekspluatācijas sākšana un iesaistīto personu atbildība.

Tāpat Briškens tviterī raksta, ka "Pasažieru vilciens" (PV) padomes locekļi "vairāk nepildīs savus amata pienākumus". Aģentūrai LETA Satiksmes ministrijā neizdevās iegūt sīkāku skaidrojumu par to, vai tas nozīmē, ka padome tiks atlaista vai atstādināta. 

"Galvenā prioritāte nemainīga - pēc iespējas ātrāk pārvarēt šo krīzi,"

tviterī uzsver satiksmes ministrs.

Jau vēstīts, ka pērnā gada izskaņā "Pasažieru vilciens" sāka pasažieru pārvadājumus ar jaunajiem "Škoda Vagonka" elektrovilcieniem. Pirms tam vilcieni tika ilgstoši testēti un izmēģināti uz Latvijas dzelzceļa. Neraugoties uz to, jaunos vilcienus regulāri piemeklē dažādas ķibeles, tāpēc ir būtiskas problēmas ar reisu nodrošināšanu. Piemēram, pirmdien kavējās vairāk nekā desmit vilcienu reisu gandrīz visās līnijās.

Jaunā vilciena pirmo braucienu atklāja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (no kreisās), "Škoda Group" valdes loceklis Zdeneks Svata, "Pasažieru vilciena" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis un satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.