"Pasažieru vilciens" otrdien informēja, ka pieciem jaunajiem elektrovilcieniem atklāti defekti. Vakar intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" satiksmes ministrs Kaspars Briškens stāstīja, ka trīs no tiem ir salaboti. Trešdien, 3. janvārī, satiksmē bijuši deviņi no 11 ekspluatācijā nodotajiem vilcieniem.

Otrdien līnijā Rīga–Skulte apstājās divi jaunie elektrovilcieni un pasažieriem nācās salt neapkurinātos vagonos un gaidīt neziņā. Briškens intervijā teica, ka tāda situācija esot nepieņemama. "Acīmredzot nedarbojas precīzs apziņošanas algoritms. [..] Otrs aspekts ir kopējās rīcības algoritms, kā vispār sistēma rīkojas brīdī, kad kāds vilciens iziet no ierindas," citstarp teica ministrs, piebilstot, ka Satiksmes ministrija jau šonedēļ "ārkārtas režīmā nosēdinās pie galda "Pasažieru vilciena", "Latvijas dzelzceļa", Autotransporta direkcijas pārstāvjus, lai vienojas par sadarbību, algoritmiem, apziņošanas kārtību, rezerves transporta nodrošināšanu".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.