Latvijas vieglatlētikas jaunā zvaigznīte Agate Caune savā debijas Eiropas čempionātā Romā 5000 metru skrējienā nebija gatava tik augstam tempam un ieņēma 16. vietu, bet patīkami pārsteidza sprinteris Oskars Grava, kurš ar jaunu personīgo rekordu sasniedza pusfinālu 200 metru distancē.

Reklāma

Tikmēr Amerikā par ASV studentu vicečempioni trīssolī kļuva Darja Sopova, bet bronza septiņcīņā Kristīnei Blaževičai. Vecā kontinenta meistarsacīkšu pirmajās dienās jau laboti astoņi meistarsacīkšu rekordi, kā arī sacīkstes teicami sākuši mājinieki itālieši, kuri izcīnījuši septiņas zelta un piecas sudraba medaļas.

Kā pret sienu

Divkārtējā Eiropas U-20 čempione Caune pērn pārsteidza pasaules čempionātā Budapeštā, kur spēja sasniegt finālu ar jaunu personīgo rekordu (15:00,48), tajā savainojuma dēļ gan nepiedaloties. Pauze sanāca ļoti gara – astoņi mēneši –, un Romā Agatei bija šosezon vien otrais starts stadionā. Skrējiena temps lielajiem mačiem šoreiz bija negaidīti augsts, un par uzvarētāju kļuvusī mājiniece Nadja Batokleti uzstādīja jaunu Eiropas čempionātu rekordu (14:35,29). Caune pirmajos divos kilometros vēl centās turēt līdzi līderu grupai, bet tad atpalika arvien vairāk un pēdējos apļos jau bija cīņa par izdzīvošanu, finišu sasniedzot 15:28,04 minūtēs. 

"Pirmie divi kilometri atbilda ieplānotajai taktikai, bet tad kā melns bloks un kā pret sienu, viss smags. Tas man nav raksturīgi, varbūt sev biju uzlikusi pārāk lielu slogu pēc Budapeštas 

un gaidīju ko vairāk, bet ķermenis pēc astoņu mēnešu pauzes vēl nav gatavs. Tāds ir sports, un no kļūdām mācās," pēc skrējiena intervijā LTV atzina skrējēja. Viņa izteica cerību, ka līdz Parīzes olimpiskajām spēlēm izdosies uzlabot savas ātruma īpašības. "Vēl pusotrs mēnesis, lai sagatavotos. Jāpieliek gan fiziskajā ziņā, gan mentāli, jāstrādā ar vēsu prātu, pacietību un ar ticību sev jāiet uz priekšu," apņēmīga ir 19 gadus vecā sportiste, kura bija jaunākā starp skrējiena dalībniecēm.

Smagā artilērija

Krietni smaidīgāks pēc savas debijas bija sprinteris Oskars Grava, kurš priekšsacīkstēs 200 metrus veica 20,78 sekundēs, par deviņām simtdaļām labojot pērn sasniegto personīgo rekordu. Savā skrējienā viņš bija trešais, priekšsacīkstēs septītais, droši tiekot starp tiem 12, kas iekļuva pusfinālā, kur vakar vēlu vakarā startēja arī ducis labāko, kam priekšsacīkstēs nevajadzēja piedalīties. Vēl soļotājs Raivo Saulgriezis Romas svelmē 20 km distancē ierindojās 21. vietā (1,24:18), bet trīssoļlēcējs Sandis Dzenītis sacensības pabeidza 26. pozīcijā (15,45), pārspējot vien divus konkurentus.

Šodien Romā Latvijas delegācijā, ja raugās no cerību viedokļa, sāk startēt smagā artilērija, jo kvalifikācijas sacensības šķēpmetējām Līnai Mūzei-Sirmajai un Anetei Sietiņai. 

Tāpat kārtslēkšanā kvalifikācija Valteram Kreišam, kurš pirms Eiropas čempionāta Valmierā laboja savu un Latvijas U-23 rekordu, pārvarot 5,72 metru augstumu, bet 200 metru priekšsacīkstes Guntai Vaičulei.

Tikmēr Jūdžinā (ASV) NCAA čempionāta finālsacensībās pārsteidza 22 gadus vecā Darja Sopova, kura trešo gadu studē Ilinoisā. Viņa trīssolī pēdējā lēcienā piezemējās 14,01 metru tālumā, izcīnot otro vietu. Sopova personīgo rekordu laboja par 39 centimetriem un kļuva par piekto Latvijas sportisti, kas lēkusi tālāk par 14 metriem. Rūta Lasmane šoreiz ar 13,50 metriem astotā. Kristīne Blažēviča septiņcīņā pēc pirmās dienas bija sestā, bet pēdējās trīs disciplīnās ar 6126 punktiem pakāpās uz trešo pozīciju un trešo reizi studentu čempionātā izcīnīja bronzu, savukārt Elīza Kraule ar 5529 punktiem ierindojās 20. vietā.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.