Urālos aizturēti un arestēti divi Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" karavīri, kuri 24. janvārī aplaupījuši un izvarojuši kādu sievieti Belojarskas ciemā, Sverdlovskas apgabalā, ziņo "TV Rain".

Abi vīrieši sievietei atņēma divus telefonus, naudu un zelta aproci. Vēlāk noskaidrojās, ka noziegumu pastrādājuši no Ukrainas frontes atgriezušies, algotņu grupējuma "Vagner" karavīri Ivans Komarovs un Romans Kalmikovs.

Abi jau iepriekš bijuši tiesāti un izcietuši sodu cietumā. Ukrainā abi vīrieši nokļuvuši pēc "Vagner" līdera Jevgēņija Prigožina vervēšanas akcijām. Atgādinām, ka algotņu formējums "Vagner" vairākus mēnešus vervēja kareivjus dažādās Krievijas ieslodzījuma vietās. Pēc Prigožina nāves un grupējuma izformēšanas, abi noziedznieki nokļuva uz brīvām kājām. 

Romans Kalmikovs izcieta sodu par kādas 88 gadus vecas pensionāres slepkavību 400 rubļu dēļ. Viņam tika piespriesti 16 gadi aiz restēm. Savukārt Ivans Komarovs izcieta sodu par laupīšanu. 

Šis nav pirmais gadījums, kad no cietumiem savervētie karavīri pēc frontes nonāk brīvībā un pastrādā jaunus noziegumus. 

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.