Gruzijas valdošā partija "Gruzijas sapnis" otrdien ierosināja jaunu likumprojektu, lai aizliegtu izpausmes, ko partija uzskata par "LGBT propagandu".

Reklāma

Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs, "Gruzijas sapņa" politiķis Šalva Papuašvili otrdien paziņoja, ka partija rosina likumprojektu par "nepilngadīgo un ģimenes vērtību aizsardzību".

Priekšlikums "attiecas uz viendzimuma attiecību un incesta propagandas ierobežošanu izglītības iestādēs un televīzijas raidījumos", sacīja spīkers.

Parlaments par šiem priekšlikumiem šomēnes balsos pirmajā lasījumā, sacīja Papuašvili.

Martā "Gruzijas sapnis" apsvēra tiesiskus pasākumus, lai aizliegtu dzimuma maiņas procedūras, kā arī viendzimuma laulības, kas, tiesa, Gruzijā nekad nav legalizētas.

Opozīcijas politiķi norāda, ka pēdējā iniciatīva ir mēģinājums marginalizēt opozīciju pirms oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kas tiek uzskatītas par svarīgu pārbaudījumu demokrātijai.

""Gruzijas sapnis" uzskata, ka opozīcija nonāks dilemmas priekšā - atbalstīt šos pasākumus un zaudēt liberālo vēlētāju atbalstu, vai arī iebilst pret tiem un atsvešināt konservatīvos vēlētājus," 

ziņu aģentūrai AFP sacīja opozīcijas partijas "Akhali" vadītājs Nika Melija.

Pirmdien teju visas Gruzijas opozīcijas partijas parakstīja proeiropeiskās politikas hartu, ko ierosināja prezidente Salome Zurabišvili centienos pirms vēlēšanām izveidot vienotu fronti.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.