Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("JV") pārtraukusi sadarbību ar politiska spiediena izdarīšanā vainoto padomnieku Raivi Bergu, liecina informācija Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) tīmekļvietnē.

Reklāma

IZM aģentūrai LETA apstiprināja, ka Bergs pēc paša vēlēšanās nolēmis atstāt amatu, un piektdien bija viņa pēdējā darba diena. Skaidrojot savu aiziešanas iemeslu, Bergs pauda, ka ir pieņēmis "jaunus profesionālus izaicinājumus". 

"Izglītības nozarē šobrīd tiek realizētas vērienīgas pārmaiņas, kuru mērķis ir kvalitatīva izglītība visos līmeņos. Augstu vērtēju [ministres] Andas Čakšas paveikto, kā arī viņas politisko redzējumu par nozares tālāko attīstību," 

sacīja Bergs, kurš bija Čakšas padomnieks politikas un procesu pārvaldības jautājumos. Kā vēstīts, iepriekšējais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks Bergu vainoja par politiska spiediena izdarīšanu. Buks Latvijas Televīzijai atklāja, ka LOK attiecības ar IZM pasliktinājušās pēc tam, kad LOK atteikusies noslēgt sadarbības līgumu ar izdevniecību "Rīgas Viļņi", kurā iepriekš strādājis Bergs. Kopš pagājušā gada oktobra izdevniecības operatīvā vadītāja ir Berga māsa Elīna.

Buks arī pārmeta, ka esot saņēmis no IZM uzstādījumu atbrīvot no amata vairākus ilggadējus LOK darbiniekus. Ultimāts izvirzīts arī, izvēloties Latvijas Olimpiskās vienības vadītāju. Čakša LOK prezidenta teikto uztvēra kā nepamatotu apvainojumu. "Ņemot vērā, ka virzāmies uz caurspīdīgumu sportā, tas ir absurds, ko šobrīd apgalvo Buka kungs. Nekāda veida iespaidošana nav iespējama, ņemot vērā, ka viss finansējums ir balstīts kritērijos," iepriekš izteicās ministre. Čakša toreiz apliecināja, ka turpinās sadarbību ar Bergu.

Tikmēr bijusī veselības ministre Ilze Viņķele izteikusies, ka Bergs ar šantāžas mēģinājumiem rīkojies arī citos gadījumos. "Tuvu bandītiskām metodēm," tviterī rakstīja Viņķele. Arī bijušais Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš tviterī norādīja, ka Buks nemelo. Šādu informāciju viņš esot savulaik saņēmis no "sporta cilvēkiem".

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.