Gaidot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kas norisināsies 8. jūnijā, kanālā TV3 6. jūnijā plkst. 21.10 būs skatāma priekšvēlēšanu prāta spēle "Eiropas jautājums".

Reklāma

Tā būs izzinoša un izklaidējoša spēle politiskajiem spēkiem, kuri kandidē vēlēšanās. Spēlē piedalīsies šī brīža astoņas populārākās partijas, un katru komandu pārstāvēs trīs politiķi. Jautājumi kandidātiem tiks uzdoti vairākās kārtās. Spēlei paredzēts pievienot arī priekšvēlēšanu debašu dimensiju, starplaikos politisko partiju pārstāvjiem uzdodot jautājumus par aktuāliem Latvijas un Eiropas Savienības jautājumiem, lai skatītāji uzzinātu konkrētās partijas nostāju. Spēli vadīs Edijs Bošs.

"Eiropas jautājums".

Savukārt vēlēšanu rītā 8. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 10.00 ēterā būs redzams rīta raidījuma "900 sekundes" Eiropas Parlamenta vēlēšanu speciālizlaidums.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas ziņās un "Eiropas Parlamenta vēlēšanu nakts" pro­grammā plaši atspoguļos Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā "LSM". Ziņu speciālizlaidumi gaidāmi arī 9. jūnijā, jo daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs balsošana notiks vēl svētdien. Savukārt 10. jūnijā diskusijās vērtēs vēlēšanu rezultātus.

Vienlaikus ar Latvijas vēlēšanu iecirkņu atvēršanu plkst. 8.00 LTV1 un "LSM.lv" būs skatāms "Rīta Panorāmas" speciālizlaidums. Skatītāji uzzinās, kādi būtiski aspekti jāņem vērā, lai nodotu savu balsi, un kāda ir aktuālā informācija no vēlēšanu iecirkņiem. Par vēlēšanu norisi un vēlētāju aktivitāti vēstīs ziņu speciālizlaidumos plkst. 12.00 un 15.00 LTV1 un "LSM.lv", visas dienas garumā – LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos un "LSM.lv".

Īpašajā "LSM.lv" sadaļā "Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024" vienkopus skatāmi partiju vai partiju apvienību kandidātu saraksti un programmas, kā arī kandidātu biogrāfijas. Lai pieņemtu apzinātu lēmumu, kam atdot savu balsi, arī vēlēšanu dienā noderēs interaktīvā iespēja LSM "Kandidātu šķirotavā" atrast "savus" Eiropas Parlamenta deputāta kandidātus, ar kuriem visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm un rīcību dažādās situācijās. Vēlētājiem vērtīga būs arī LSM Eiropas "Partiju šķirotava" – kopā ar "VoteMatch Europe" tapis rīks, kas ļauj savu politisko nostāju salīdzināt ar vairāku citu Eiropas Savienības dalībvalstu partiju pozīcijām, kā arī izzināt, kādām partijām dažādās Eiropas valstīs ir līdzīga nostāja.

8. jūnijā 10 minūtes pirms Latvijas vēlēšanu iecirkņu slēgšanas – plkst. 19.50 – LTV1 un "LSM.lv" "Izvēlies nākotni! Eiropas Parlamenta vēlēšanu nakts" programmu pieteiks žurnālisti Jānis Geste un Anete Bērtule. Viņi studijā atgriezīsies uzreiz pēc "Panorāmas", lai no plkst. 21.10 vadītu sarunas ar partiju un sarakstu līderiem – gan pieredzējušiem eiroparlamentāriešiem, gan tiem, kuri cer Eiropas Parlamentā nokļūt pirmoreiz. Vēlēšanu nakts pārraidē piedalīsies arī politikas eksperti un sabiedrības pārstāvji. Tiešraidē notiks pieslēgšanās partiju birojiem, jaunākās ziņas un sociālo mediju ierakstus apkopos Laura Vonda.

Gan par vēlēšanu norisi citās valstīs, gan par Latvijas provizoriskajiem rezultātiem svētdien plkst. 9.00 LTV1 un "LSM.lv" vēstīs "Rīta Panorāma". Ziņu speciālizlaidums gaidāms arī plkst. 13.30, savukārt "Dienas ziņas" un "Panorāma" – ierastajos laikos plkst. 18.00 un 20.00.

Ikvienam, kurš vēlas operatīvi uzzināt oficiālos Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus Latvijā, jāseko līdzi ziņu speciālizlaidumam tieši pusnaktī uz pirmdienu – plkst. 24.00 LTV1 un "LSM.lv". Pirmdien, 10. jūnijā, plkst. 18.55 LTV1 un "LSM.lv" gaidāma diskusija par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem – ievēlētos Eiropas Parlamenta deputātus no Latvijas izjautās Anete Bērtule.

Aptauja

Kā jauniešiem vislabāk būtu iepazīt Eiropas vērtības?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.