Uzzinot, ka pēc Dž. K. Roulingas "Harija Potera" grāmatām taps seriāls, ne viens vien fans vaicāja, vai tajā spēlēs arī Daniels Redklifs, kurš titulvaroni atveidoja astoņās mākslas filmās.

Reklāma

Studija "Warner Bros. Discovery" jau aprīlī paziņoja, ka pēc Dž. K. Roulingas grāmatām taps seriāls un tās grafikā pirmizrāde ieplānota 2026. gadā, kad Harijs Poters piezemēsies "Max Originals" oriģinālpiedāvājumā. Seriālu veidos pēc visu septiņu Roulingas grāmatu motīviem, un gaidāms, ka katra sezona būs veltīta vienai no grāmatām, kas, citējot studijas paziņojumu, būs "grāmatai uzticīga adaptācija". Tādējādi Harija Potera fanu uzmanība tiks noturēta apmēram desmit gadus, un zināms, ka šī seriāla notikumi neilustrēs "Fantastisko būtņu" notikumus.

Scenāristu komandai jau pievienojusies Frančeska Gārdinere, kura pazīstama ar darbu kulta seriālā "Pēctecība", kā arī britu rakstnieks Toms Morans, un komandas atlasē ir iesaistīta arī pati "Harija Potera" mamma, jo, kā zināms, Roulingai pieder galavārds par visu "HP" franšīzi, tostarp kino, TV, videospēlēm, un viņa būs arī jaunā seriāla izpildproducente.

Topošajā seriālā vēl nav apstiprināts neviens aktieris, taču nav nekāds noslēpums, ka tajā nepiedalīsies Daniels Redklifs. Viņš paziņojis, ka saprot, ka jaunais Harijs Poters tiks būvēts jaunā vietā, tāpēc veidotājiem vēl veiksmi un jau atzinis, ka ar lielu interesi seriālu skatīsies savā televizorā. Turklāt konflikts, kurā iesaistīta Roulinga, Redklifs un pirmās franšīzes zvaigznes Emma Vatsone un Rūperts Grints, visticamāk, neatrisināsies, jo aktieri nav ar mieru piekrist rakstnieces viedoklim par transpersonu identitāti un tiesībām. Tāpat maz ticams, ka seriālam tiks piesaistīti aktieri Toms Feltons, Mirjama Margolisa, Megija Smita un Gerijs Oldmens, kā arī Deivids Jeitss, kurš režisējis četras "Harija Potera" filmas un "Fantastisko būtņu" triloģiju.

Paredzams, ka jaunais "Harijs Poters" būs tikpat vērienīgs kā "Troņu spēle" un tā prīkvels "Pūķu nams", kura otrā sezona būs skatāma pavisam drīz – no 17. jūnija.

TV3 8. jūnijā plkst. 16.15, "Harijs Poters un uguns biķeris".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?