Līdz 10. martam iespējams iegādāties piemiņas lietas no vairāku zināmu filmu tapšanas laukuma, tostarp – balto kreklu, kas bija mugurā Kolinam Fērtam kulta statusu ieguvušajā miniseriālā "Lepnums un aizspriedumi".

Aktiera Kolina Fērta karjera mainījās brīdī, kad viņš piekrita piedalīties Džeinas Ostinas romāna "Lepnums un aizspriedumi" (1995) ekranizācijā. Ja līdz tā pirmizrādei kāds asprātis pat norādīja, ka aktierim ir tik maz harismas, ka viņš nevarētu "iedegt spuldzīti", pēc tās viņš kļuva par sekssimbolu. Vaicāts par leģendāro dīķa ainu, Kolins Fērts ironizē: "Kad amerikānietes jūtas slikti, viņas dodas pie psihoterapeita, francūzietes dodas iepirkties, bet anglietes atrod seriāla "Lepnums un aizspriedumi" ierakstu, lai vēlreiz noskatītos, kā Dārsijs iznāk no dīķa pilnīgi slapjā kreklā." Viņš tika salīdzināts ar vīriešu dzimuma Ursulu Andresu, pati epizode ierakstīta popkultūras vēsturē un ir vairākkārt citēta, savukārt slavenais krekls nonācis izsolē. Prognozē, ka cena būs no septiņiem līdz pat 10 tūkstošiem mārciņu.

Londonas izsolē iekļauti aptuveni 60 dažādās kostīmfilmās un seriālos redzēti apģērbi un aksesuāri. Piemēram, kostīma, kas bija mugurā Džonijam Depam filmā "Jātnieks bez galvas" (1999), cena tiek prognozēta no 20 līdz 30 tūkstošiem britu mārciņu, taču krietni lielāku summu – līdz 60 tūkstošiem – organizatori cer saņemt par 50. gados darinātu "Dior" vakarkleitu, ko Madonnas atveidotā Eva Perona vilka, filmējoties biogrāfiskajā mūziklā "Evita" (1996). Varēs iegādāties arī rozā satīna mēteli, divkrāsu zīda kleitu un "Trifari" piespraudi un auskarus no Peronas garderobes, kā arī tērpus, ko vilkuši Drū Berimora, Toms Hārdijs, Helēna Bonema Kārtere, Gvineta Paltrova, Skārleta Johansone, Edijs Redmeins, Keira Naitlija, Nikola Kidmena, Daniels Redklifs, Džūda Lovs, Ralfs Fainss, Margo Robija, kā arī leģendas Elizabete Teilore, Džūlija Endrjūsa un Džūija Denča un citi.

Tiešsaistes izsole "Lights, Camera, Auction" sākās 5. martā Londonā, un viena no tās rīkotājām ir kompānija "Cos­prop", ko 1965. gadā dibināja "Oskaru" un Britu Kinoakadēmijas balvu ieguvušais kostīmmākslinieks Džons Braits, kurš pazīstams ar "Merchant Ivory Productions" filmām veidotajiem tērpiem. Visi ieņēmumi tiks novirzīti labdarībai.

"TV3 Life" 8. martā plkst. 21.00 un 10. martā plkst. 11.05, "Bridžitas Džounsas dienasgrāmata".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.