Pašā Rīgas centrā bērndārznieki pakļauti riskam iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Sociālajos tīklos rīdzinieki ar sašutumu norādījuši uz to, ka bērnu grupiņām nākoties šķērsot ielu, bet gājēju pārejas nav. Privātā bērnudārza vadība jau vairākkārt esot lūgusi Rīgas domei pāreju tur ierīkot, taču līdz šim veltīgi. Tagad bērnu vecāki sākuši vākt parakstus un “360TV ZIŅneši” skaidro, vai situācija varētu mainīties.

Reklāma

Katru rītu, vedot trīsgadīgo dēlu uz bērnudārzu, tētis Eduards Harčuks rēķinās ar to, ka būs jāriskē un jāpaļaujas uz savu izveicību. Ģertrūdes ielas beigās no rītiem un vakaros satiksme ir diezgan intensīva. Pēc bērnudārza lūguma te jau ir uzstādīts ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā, taču, kā novēro vecāki un arī ZIŅneši, automašīnas šeit traucas daudz ātrāk.

“Bija tā, ka es izņēmu ārā bērnu un burtiski uz sekundi es novirzījos, un bērns aizskrēja uz ielas. Un pēdējā mirklī es viņu satvēru. Un tieši brauca mašīna lielā ātrumā. Te jādomā steidzami, kamēr nav noticis kāds negadījums, jādomā kāds risinājums. Un arī tas, ka pa dienu bērni iet staigāties un viņiem ir jāpāriet šī iela. Viņi iet uz bērnu laukumiņu Miera parkā, un drošā veidā viņu nemaz nav iespējams pāriet pāri,” sašutis ir bērndārznieka tēvs Eduards.

Tuvākā gājēju pāreja atrodas Avotu ielā, tas ir apmēram viena kilometra attālumā no tās vietas, kur atrodas bērnudārzs. Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā ZIŅnešiem skaidro, ka gājēju pāreju šajā ielas posmā nemaz neesot tik vienkārši izveidot. Bez zebras un ceļazīmēm vēl nepieciešams uzlikt taktilo bruģi un ierīkot apgaismojumu.

Lelde Rudzika, Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pārstāve komentē: “Pirms gājēju pārejas ieviešanas iela ir jāaprīko atbilstoši. Lai šī te pāreja savu funkciju pilda visu diennakts laiku un ir visu laiku droša satiksmes dalībniekiem. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams izbūvēt atbilstošu apgaismojumu, kas konkrētajā ielas posmā tomēr nav.”

Tas nozīmē, ka esot nepieciešams būvprojekts, kas stipri sarežģī situāciju. Turklāt konkurence Rīgā esot liela – pārbūvi jau gaida vairākas gājēju pārejas. Kā viens no variantiem drošības uzlabošanai izskatīta arī iespēja uzlikt tā dēvēto guļošo policistu. Taču tas neesot iespējams, jo šeit atrodas sabiedriskā transporta galapunkts.

Vairāk skaties video!

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.