Latvijas sportisti Pasaules kausa pirmajā posmā rollerslēpošanā Madonā uzvarēja trīs distancēs.

Sievietēm 15 kilometru masu startā otro vietu izcīnīja Patrīcija Eiduka, kura slēpošanas mačos Latvijā nebija startējusi divus gadus. Viņa visu distanci turēja augstu tempu un centās atrauties no sāncensēm, tomēr 35 gadus vecā zviedriete Linna Semskara, kura Pasaules kausa līmenī ziemā bijusi arī pirmajā piecniekā, turējās līdzi un finišā bija par divām sekundēm ātrāka.

Ļoti sīva cīņa izvērtās 20 kilometru masu startā vīriešiem. Pēc 16 kilometriem vadībā atradās biatlonists Aleksandrs Patrijuks, bet divās sekundēs ietilpa 18 slēpotāji, to vidū vēl četri mūsējie. Pēdējā puskilometrā līderpozīcijās izvirzījās Raimo Vīgants, uzvarot šāda līmeņa mačos pēc četru gadu pārtraukuma. Par pusi sekundes atpalika itālietis Rikardo Masjero. Pirmie pieci sportisti finišēja ar trīs sekunžu intervālu, Patrijuks – 18.

"Liels prieks uzvarēt mājās, laba cīņa ar Itālijas sportistiem. Piektajā aplī salauzu nūju, veiksmīgā kārtā samainījām, arī lietus radīja nervozitāti, jo bija daudz kritienu,"

komentēja Vīgants. Pirms tam viņš ar Lauri Kaparkalēju uzvarēja 2x5,1 kilometra komandu stafetē, intriģējošā finišā apsteidzot norvēģus un zviedrus. Kaparkalējs ieguva trešo vietu 200 metru sprintā.

Vairākas medaļas arī junioru konkurencē – Laura māsa Linda uzvarēja sprintā, bet Dāvim Kalniņam bronza sprintā un 10 kilometros, kā arī sudrabs komandu sacensībā kopā ar Jēkabu Skolnieku.