Latvijas 3x3 basketbolisti sagatavojuši taktiskās viltības pirmajam Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas no 12. līdz 14. aprīlim risināsies Honkongā.

Reklāma

"Jūtos ļoti labi, gan mentāli, gan fiziski esmu gatavs tiekties pēc uzvaras. Ir mazas mikrotraumas, bet tās netraucēs pilnvērtīgi spēlēt," pauda Kārlis Lasmanis. Viņaprāt, komandas gatavība ir augstākajā līmenī, pēdējā turnīrā marta izskaņā Francijā iegūta pārliecība, vienlaikus ne pašpārliecinātība, jo pret lietuviešiem zaudēts, esot vadībā ar 18:12. "Spēlējām ar vienu kombināciju, lai pretiniekiem neatklātu mūsu indiāņu viltībiņas. Esam pieslīpējuši jau agrākās, dažas arī jaunas. Aizsardzība mums strādā, par bumbām cīnāmies labi, iemest varam, noteikti būsim agresīvi. Jānoplūc ābols no ābeles," teica olimpiskais čempions.

Kopumā Latvijai būs trīs iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm, bet pirmā Lasmaņa skatījumā ir vislabākā. 

Grupā jāspēlē pret Mongoliju, Jaunzēlandi un Ēģipti, otrajā kvartetā ir Nīderlande, Austrija, Šveice un Honkonga. Beigās gavilēs vien pirmās vietas ieguvēji.

Pagājušajā gadā Lasmanis un Nauris Miezis FIBA tūrē pārstāvēja Ķīnas komandu. Viņš uzsver iegūtās pieredzes nozīmi, bet vairāk simpatizē Latvijas izlases stūrmaņa Raimonda Feldmaņa treniņu metodikai: "Ir vieglāk viņu saprast, nav jāveic tik apjomīgs darbs, lai kaut ko iemācītos." No Ķīnas puses esot interese turpināt sadarbību, līdz ar to pēc olimpiskajām spēlēm Lasmanis atkal varētu doties peļņā uz Āziju.

Ziemā 30 gadus vecais ventspilnieks aizvadīja trīs turnīrus Lozannas komandas sastāvā, "Pro League" finālā martā izcīnot uzvaru un tiekot pie 100 tūkstošus dolāru naudas balvas. "Iepriekšējās sezonas beigās salauzu plaukstas locītavu, tāpēc bija nepieciešams iegūt spēļu praksi. Ar "Lausanne" pārstāvjiem bija izveidojušās labas attiecības, viņi uzaicināja uzspēlēt. Cik no balvu fonda pienāksies man, pagaidām nezinu. Kad pīrāgs ienāks, tad arī dalīsim," Lasmanis nopelnīto summu nevēlējās atklāt.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.