Minimālais uzdevums bija vietas nosargāšana pēc spēka trešajā pasaules čempionāta ešelonā, taču Latvijas dāmu hokeja izlase, spēlējot savās mājās, par prieku līdzjutējiem pirmās divīzijas B grupā uzvarēja trīs mačus no pieciem un negaidīti izcīnīja otro vietu.

Pieredzējušā soma Hannu Saintulas trenētās Latvijas hokejistes pēc pēriena pirmajā mačā pret favorītēm slovākietēm (1:7), pēc tam uzvarēja Itāliju (3:2), Poliju (6:0) un Lielbritāniju (3:2), pa vidu pēcspēles metienos zaudējot Slovēnijai (3:4). Pēdējā spēlē pret britu hokejistēm pie pārpildītām "Volvo" sporta centra tribīnēm likme augsta – uzvara mājiniecēm garantēja otro vietu, zaudējums atstātu ceturtajā vietā. Latvijas dāmas parādīja cīnītāju raksturu un atspēlējās no 0:1. Uzvaras ripu trešajā periodā iemeta Linda Rulle, savukārt Kristiāna Apsīte vārtos atvairīja 49 metienus.

Karina Šilajāne ar deviņiem punktiem (3+6) kļuva par visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju, saņemot arī turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu. Noteikti jāizceļ, ka Latvijas izlases pieredzējušākā spēlētāja Aija Balode, kurai novembrī būs apaļi 50, cīnījās kopā plecu pie pleca ar savām meitām Kristiānu un Agnesi Apsītēm!

Pirms šī turnīra Latvijas dāmu izlase pasaules rangā bija 29. vietā, bet nu izcīnīta 18. vieta pasaulē,

jo priekšā tikai desmit elites divīzijas komandas, sešas vienības no pirmās divīzijas A grupas un slovākietes, kuras ar 12 punktiem uzvarēja Rīgas turnīrā. Zinot, ka vēl pirms dažiem gadiem Latvijas sieviešu hokejs bija dziļā bedrē, progress ir acīmredzams.

Sieviešu pasaules čempionāta spēle hokejā starp Latvijas un Lielbritānijas valstsvienībām "Volvo" ledus hallē.

Pēc pieciem gadiem atkal "Mogo"

Pagājušajā nedēļā medaļas kaklā tika kārtas arī Latvijas čempioniem, kur "Mogo/LSPA" komandai pietika ar piecām spēlēm, lai finālsērijā ar 4-1 uzveiktu iepriekšējo divu gadu čempioni Jelgavas "Zemgali/LBTU". "Mogo" pie čempionu titula tika pēc piecu gadu pārtraukuma, par valsts labāko hokeja klubu tiekot kronēta trešo reizi komandas vēsturē (arī 2015. un 2019. gadā).

Sērijas piektajā spēlē Ģirta Ankipāna trenētā komanda jelgavniekus atstāja sausā ar 4:0,

kārtējo lielisko maču vārtos aizvadot 18 gadus vecajam Linardam Feldbergam. Viņš tika atzīts par finālsērijas MVP jeb vērtīgāko spēlētāju, kļūstot par jaunāko Latvijas čempionātu vēsturē, kas izpelnījies šādu atzinību. Feldberga stāsts ir iespaidīgs, jo pērn ogrēnietis ceļgala krustenisko saišu plīsuma dēļ tikpat kā nespēlēja (vien 20 minūtes U-18 izlasē), šo sezonu sāka HS "Rīga" rindās, janvāra beigās pārcēlās uz "Mogo/LSPA", bet nu Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs astoņos mačos ielaida tikai vidēji 1,35 ripu mačā, atvairot 94,38% metienu!

Uzvaras "bullīšos"

Latvijas hokeja izlase aizvadījusi pirmās divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta, abās ar vienādu 3:2 pēcspēles metienos pārspējot Austriju. Pirmajā, vārtus sargājot Ivaram Punnenovam, precīzi meta Fēlikss Gavars un Dans Ločmelis, kuram arī uzvaru nesošais "bullītis", savukārt otrajā mačā, kad "kastē" stājās Ēriks Vītols, vārtus guva Martins Laviņš un Haralds Egle, otrajam realizējot arī uzvaras pēcspēles metienu. Gavaram, Laviņam un Eglem tie bija pirmie gūtie vārti lielās izlases rindās. Pirmie divi, tāpat kā Kristaps Skrastiņš, Markuss Komuls un Jānis Vizbelis, piedzīvoja debiju valstsvienībā.

Galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc otrās spēles uzsvēra, ka šī bijusi laba mācība, jo otrajā periodā Latvijas izlase darbojusies pārāk pašpārliecināti.

"Bija padaudz brāķa un paviršību, aizsargi sāka pieslēgties uzbrukumam un mūs uzreiz sodīja. Pēc tam gan atguvām savu spēli. Varējām labāk nospēlēt vairākumā, tomēr uzvaras paliek uzvaras un šim gados jaunajam sastāvam tā ir laba motivācija. Prieks, ka puiši spēlēja aktīvi, taču darba vēl daudz," tā Vītoliņš. Jau trešdien un ceturtdien nākamie divi pārbaudes mači – "Arēnā Rīga" viesosies spēcīgā Somijas izlase.

Savam pasaules čempionātam gatavojas arī Oļega Sorokina trenētā Latvijas U-18 izlase, aizvadot divus mačus pret Polijas vienaudžiem. Pirmajā zaudējums "bullīšos" ar 1:2, otrajā uzvara 6:2. NHL čempionātā pēc 40 spēļu pārtraukuma vārtus guva Teodors Bļugers, izceļoties skaitliskajā mazākumā, taču Vankūveras "Canucks", Artūram Šilovam paliekot rezervē, piedzīvoja zaudējumu 3:6 pret Losandželosas "karaļiem". Čehijā sezona noslēgusies aizsargiem Kristapam Zīlem un Jānim Jakam, kuru pārstāvētā Litvīnova pusfinālā četros mačos zaudēja Pardubicei. Vienas uzvaras attālumā no Šveices čempionāta fināla ir Rūdolfs Balcers un Cīrihes "ZSC Lions", liepājniekam sērijas trešajā mačā gūstot vārtus. Zviedrijā pusfināla dueļos pa vārtiem guvuši arī Rodrigo Ābols un Mārtiņš Dzierkals, taču tur sērijas tikai sākušās.