Vācijas likumprojekts par daļēju marihuānas legalizāciju piektdien pārvarējis pēdējo šķērsli un stāsies spēkā 1. aprīlī.

Parlamenta augšpalāta Bundesrāts izšķīrās nelikt šķēršļus apakšpalātas - Bundestāga - februārī apstiprinātajam likumam.

Likums paredz, ka no 1. aprīļa pieaugušajiem būs tiesības mājas glabāt 50 gramus marihuānas personīgai lietošanai, bet ārpus mājām pie viņiem varēs atrasties 25 grami "zālītes". Viņiem būs arī tiesībās mājās audzēt līdz trijiem kaņepju stādiem.

Savukārt no 1. jūlija tā dēvētajiem marihuānas klubiem būs tiesības kolektīvi audzēt kaņepes nekomerciāliem nolūkiem.

Marihuānas smēķēšana tomēr būs aizliegta tādās publiskās vietās kā skolas un sporta zāles, kā arī 100 metru rādiusā ap šādiem objektiem.

Lai likumprojekts varētu stāties spēkā, tam formāli nebija nepieciešama apstiprināšana Bundesrātā, taču parlamenta augšpalāta varēja lemt par saskaņošanas komitejas izveidi, kas ievilcinātu šo procesu.

Tomēr, neskatoties uz dažiem iebildumiem, Bundesrātā, kurā pārstāvētas federālās zemes, nebija pietiekami daudz balsu, lai likumprojektu nodotu saskaņošanas komitejai.

Lai izvairītos no balsojuma Bundesrātā, valdība ir apsolījusi vēlāk izdarīt likumā zināmus grozījumus, ņemot vērā tā darbības rezultātus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.