Jau deviņas donorvalstis apturējušas finansējumu ANO palestīniešu bēgļu aģentūrai (UNRWA), svētdien vēsta "Radio Brīvība".

ASV, kas par šo soli paziņoja piektdien, pievienojušās Lielbritānija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Šveice, Somija, Austrālija un Kanāda.

Šīs valstis paziņoja, ka nepiešķirs finansējumu UNRWA, līdz nebūs izmeklētas apsūdzības par UNRWA darbinieku iespējamo saistību ar grupējuma "Hamās" kaujinieku 7. oktobra uzbrukumu Izraēlai.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs atzinis, ka UNRWA izvirzītās apsūdzības ir nopietnas, tomēr aicināja starptautisko sabiedrību nodrošināt aģentūras darba turpināšanu.

UNRWA darbinieki, par kuriem izteiktas aizdomas, no darba aģentūrā atlaisti, un, ja aizdomas apstiprināsies, viņi stāsies tiesas priekšā, sacīja UNRWA vadītājs Filipe Lazarīni.

No UNRWA atkarīga Gazas joslas 2,2 miljonu iedzīvotāju dzīve, atgādināja Lazarīni, mudinot turpināt aģentūras darba finansēšanu.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.