Libānas šiītu bruņotā grupējuma līderis Hasans Nasralla trešdien brīdinājis Izraēlu neuzsākt karu pret Libānu.

ziņots, dienu iepriekš lidrobota triecienā palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" birojam vienā no Beirūtas priekšpilsētām, ko kontrolē "Hezbollah", tika likvidēts "Hamās" politbiroja priekšsēdētāja vietnieks Salehs Aruri.

Salehs Aruri.

Lai gan Izraēla nav oficiāli uzņēmusies atbildību par šo uzbrukumu, tiek uzskatīts, ka aiz tā stāv izraēlieši.

"Ja ienaidnieks (Izraēla) domā vest karu pret Libānu, mēs cīnīsimies bez atturēšanās, bez noteikumiem, bez ierobežojumiem,"

savā uzrunā paziņoja "Hezbollah" līderis. "Mēs kara nebaidāmies."

Nasralla, atkārtojot jau otrdien izteiktos "Hezbollah" draudus, paziņoja, ka Aruri likvidācija esot "liels un bīstams noziegums", kas "nepaliks nesodīts".

Izraēlas armijas pārstāvis Daniels Hagari iepriekš, tieši nekomentējot Aruri likvidāciju, izteicies, ka armija ir "gatava jebkuram scenārijam".

Aruri ir visaugstākā ranga "Hamās" pārstāvis kurš likvidēts, kopš 7. oktobra slaktiņa, ko teroristi sarīkoja Izraēlā, noslepkavojot 1200 civiliedzīvotājus un sagrābjos aptuveni 240 ķīlniekus.

Viņš bija viens no "Hamās" militārā spārna dibinātājiem un vadīja grupējuma teroristisko darbību Rietumkrastā.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu draudēja viņu likvidēt vēl pirms 7. oktobra slaktiņa.

Pastāv bažas, ka šis uzbrukums var izraisīt karadarbības paplašināšanos Tuvajos Austrumos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.