Latvijas titulētākais dāmu basketbola klubs "TTT Rīga" pirmajā FIBA Eirolīgas kvalifikācijas spēlē viesos ar piecu punktu deficītu zaudēja Rumānijas čempionvienībai "ACS Sepsi-SIC". Rīdzinieces Transilvānijas reģiona pilsētā Sfantu Georgē ieradās divas dienas pirms spēles, pirms tam pa ceļam izcīnot divas uzvaras pārbaudes mačos Polijā, tostarp pret FIBA Eirolīgas komandu no Ļubļinas (81:55).

Rumānijas klubā starpsezonā notika lielas sastāva izmaiņas, komandā ir astoņas leģionāres, un arī mača sākumā mājinieces bija par nieka tiesu labākas, izmantojot "TTT Rīga" spēlētāju nervozitāti (netrāpīti seši soda metieni pēc kārtas!). Vienu brīdi laukuma saimnieces panāca +10, tomēr kopumā spēle bija ļoti līdzīga un, ejot puslaika pārtraukumā, rīdziniecēm bija tikai punkta deficīts (33:34). Trešajā ceturtdaļā ar labu aizsardzību izdevās iegūt arī vadību 47:39, taču noslēdzošajā ceturtdaļā "TTT Rīgu" pamatīgi pievīla metienu precizitāte, pirmos punktus no spēles gūstot vien pēc nospēlētām septiņām ar pusi minūtēm.

Tobrīd Mārtiņa Gulbja trenētā komanda atradās iedzinējos ar 48:54, atlikušajā laikā nespējot izglābties un zaudējot ar 54:59.

Atbildes spēlē, kas nākamtrešdien, 27. septembrī, notiks Olimpiskajā centrā Rīgā, būs nepieciešama uzvara ar vismaz sešu punktu pārsvaru. Rīdzinieču rindās ar "double double" izcēlās Dekeija Koena, kurai 15 punkti un 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Laira Lamberte iemeta 12, bet Vanesa Jasa astoņus punktus, izcīnot arī sešas atlēkušās bumbas, izdarot trīs rezultatīvas piespēles un tikpat reizes pārtverot pretinieču piespēles. Lielākais spēles laiks rīdzinieču rindās bija Ievai Pulverei, kura laukumā pavadīja 36 ar pusi minūtes, gūstot piecus punktus, taču trāpīja tikai vienu no pieciem tālmetieniem. Rumānijas komandā ar 20 punktiem izcēlās bulgāriete Borislava Hristova, kura mača beigās trāpīja arī svarīgu tālmetienu.

"TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis:

"Spēli raksturo daudzi nervozi lēmumi. Par satraukumu liecina kaut vai 15 garām aizmesti soda metieni.

Bija arī labas iespējas un labas epizodes, bet kaut kur bijām pussekundi par vēlu, bija daudz nesaprašanās. Ceru, ka pirmais stress ir beidzies. Mums ir jāsakārto sava spēle un jācenšas izdarīt daudzas lietas labāk. Es ticu katrai no mūsu spēlētājām un zinu, ka viņas noteikti var labāk. Varam apsolīt, ka atbildes spēlē iesim laukumā un cīnīsimies par katru centimetru kā par pēdējo savā dzīvē."

Komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs FIBA Eirolīgas pamatsacensībās, bet zaudētājām būs jāspēlē spēka ziņā līmeni zemākajā FIBA Eirokausā.