Latvijas slēpotājas Patrīcija Eiduka un Dženifere Ģērmane noslēgušas savu veiksmīgāko sezonu Pasaules kausa izcīņā.

Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka viņnedēļ startēja pēdējā posmā Zviedrijas pilsētā Fālunā. Vietu ziņā šoreiz Patrīcija bija patālu no vadošajām – 46. sprintā, 37. pozīcija 10 km (abas klasiskajā solī) un 27. vieta 20 km masu startā brīvajā stilā. Tomēr sezonas kopvērtējumā ar 997 punktiem Eiduka ierindojās 17. vietā, par piecām pozīcijām augstāk nekā pērn. Tikmēr par Lielā kristāla globusa ieguvēju, kas pienākas kopvērtējuma uzvarētājai, otro reizi karjerā kļuva amerikāniete Džesika Diginsa. Vīriem labākais savukārt norvēģis Haralds Āmunsens, kurš tikai par 54 punktiem pārspēja tautieti Johanesu Klēbo.

Savukārt kalnu slēpošanā Austrijas pilsētā Zālbahā norisinās Pasaules kausa finālsacensības, kur slalomā Dženifere Ģērmane ieņēma 14. vietu, kurā bija jau pēc pirmā brauciena. Otrajā latviete uzrādīja desmito labāko rezultātu, esot ātrākai arī par sacensību uzvarētāju Mihaēlu Šifrinu, taču summā pacelties augstāk neizdevās. 

Pasaules kausa kopvērtējumā slaloma disciplīnā Ģērmane ieņēma 19. vietu, bet kārtējo, jau astoto Mazo kristāla globusu karjerā izcīnīja Šifrina. 

Kalnu slēpotājiem pēdējās Pasaules kausa sacensības notiks šonedēļ turpat Zālbahā nobrauciena un supergiganta disciplīnās, taču Lielo kristāla globusu jau ir nodrošinājusi šveiciete Lara Guta-Behrami, kura tuvāko konkurenti apsteidz par vairāk nekā 200 punktiem un vairs nav noķerama. Arī viņai karjerā šī ir otrā uzvara lielajā kopvērtējumā. Savukārt vīriem Lielo kristāla globusu jau krietni iepriekš sev garantējis šveicietis Marks Odermats, kurš tuvāko sāncensi apsteidz par teju 1000 punktiem.

Dženifera Ģērmane.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.