Latvijas basketbola čempionvienības "VEF Rīga" rotācijā vietu izcīnījis ventspilnieks Rodrigo Būmeisters (23).

"VEF Rīga" Būmeisteram ir jau sestā Latvijas basketbola līgas komanda, katrs nākamais solis, lai gan neliels, bijis uz priekšu. Iepriekšējās divas sezonas pavadīja dzimtajā "Ventspilī". Nedēļas nogalē mačā pret novadniekiem Būmeisteram otrais lielākais spēles laiks sezonā (28 minūtes) un seši gūti punkti, komandai izcīnot uzvaru.

"Līdz 16 gadu vecumam dzīvoju Ventspilī, tad pārcēlos uz Rīgu un iestājos "VEF" skolā. Spēles pret "Ventspili" man nav īpašākas, Latvija ir maziņa, viņu rindās nav neviena no tiem, ar ko kopā uzaugu, pagājušajā gadā biju vienīgais ventspilnieks," "Latvijas Avīzei" sacīja Būmeisters.

Sezonas sākumā tikt pie spēles laika un iejusties "VEF Rīgas" stilā nav bijis viegli. 

"Strādājot un klausot treneri, minūtes aug un tagad varu dot lielāku pienesumu tieši tajā, kā viņš mani redz, nevis pašam izdomāt. 

Vienmēr esmu bijis vairāk komandas spēlētājs, neteiktu, ka rupji spēlēju, bet varu uzkrist pretiniekam uz nerva, lai mainītu spēles ritējumu," sprieda Rodrigo Būmeisters, kuram, aizvietojot savainotos komandas biedrus, nākas spēlēt arī ceturtā numura pozīcijā, lai gan pašam augums ir vien 1,96 metri. To, ka šādas prasmes karjerā noderēs, viņam jau skolas laikā aiz auss licis treneris Raimonds Feldmanis.

FIBA Čempionu līgā Būmeisters tika laukumā vienā mačā uz astoņām minūtēm, toties kādām – tika uzvarēta Tenerifes "Lenovo"! "Tā bija lielākā spēle dzīvē. Esmu bijis jaunatnes Eiropas čempionātos, bet pret tādu pretinieku uzspēlēt, aizsardzībā segt Marselinju Huertasu, "VEF" ilgi nebija uzvarējusi ACB līgas klubu. Ļoti patīkami," neslēpa Rodrigo.

Kā saglabāt vēsu galvu, kad emocijās aizsvilstas treneris Jānis Gailītis? "Nevajag raustīties, basketbolu spēlē visu dzīvi, katru dienu trenējies. Kad bļauj virsū vai rada spiedienu, tā ir privilēģija, ja tā nav, tad slikti. Treneris jau grib, kā labāk. Nevajag darīt to, kas nav tava stiprā puse," uzsvēra Būmeisters.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.