Iepriekšējo gadu rezultāti kopumā atbilst potenciālam, taču sniegumu iespējams uzlabot, vakar savā pirmajā preses konferencē Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā teica Paolo Nikolato.

Pie valstsvienības stūres viņš debitēs 21. martā pārbaudes spēlē viesos pret Kipru, un turpat piecas dienas vēlāk notiks vēl viens mačs pret Lihtenšteinu.

Veicis lielu analīzi

Nikolato par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts februāra sākumā, un šajā laikā viņš esot padziļināti pētījis visus valstsvienības spēlētājus. "Noskatījos kādas 20 izlases spēles, kopā ar analītiķi un palīgiem esam ieguldījuši lielu darbu. Jāņem vērā, ka vairākiem spēlētājiem klubos ir cita loma, nekā būs izlasē. 

Katram jāapzinās, ka var kļūt par daļu no izlases. Par spēlētāju izvēli esam mierīgi, bet redzēsim, kādi izskatīsimies uz pretinieku fona. Pirmās spēles iedos svarīgas atziņas," 

sacīja 57 gadus vecais itālietis. Uz nometni uzaicināti 26 spēlētāji, virslīgā spēlējošie futbolisti, kā arī Kaspars Dubra no Lietuvas vienības "Panevezys" svētdien lidos uz Kipru, kur piepulcēsies leģionāri no Eiropas līgām.

"Sastāva izvēli veicu, analizējot futbolistus kopā ar palīgiem. Tā kā esmu jaunā vidē, informāciju iegūstu, arī konsultējoties ar vietējiem speciālistiem, man ir bijusi arī patīkama un vērtīga saruna ar iepriekšējo izlases galveno treneri," teica Nikolato. Vaicāts, vai zina, ka Dainis Kazakevičs pērn martā par režīma pārkāpumiem (alkohola lietošana pēc spēles Velsā) no izlases izslēdza Pāvelu Šteinboru un Artūru Zjuzinu, viņš norādīja, ka neskatās uz pagātni un visiem vēlas dot iespēju: "Spēlētāju uzdevums ar attieksmi gan laukumā, gan ārpus tā pierādīt, ka neesmu kļūdījies."

Uzlabot sistēmu

Iepriekšējās nedēļas nogalē Nikolato cītīgi apmeklēja virslīgas pirmās kārtas spēles, pirms sezonas sākuma viņš bija devies uz Turciju un klātienē pavēroja "RFS" un "Rīgas" treniņus. Ir bijusi tikšanās ar virslīgas treneriem, bet ne ar vienu spēlētāju gan nav pagaidām runājis: "Tobrīd sastāvs nebija nosaukts, tāpēc uzskatīju, ka nebūtu godīgi runāt tikai ar dažiem. Iepazīsimies gaidāmajā nometnē." Nikolato šobrīd nevarēja nosaukt līderus, ap kuriem veidos komandu, tāpat nav skaidrs, vai kapteiņa loma arī turpmāk tiks uzticēta Kristeram Toberam. Tā būšot trenera izvēle, nevis komandas balsojums.

"Latvijas izlases pēdējo gadu rezultāti atspoguļo potenciālu, bet esmu pārliecināts, ka sniegumu var uzlabot. Tas ir mūsu uzdevums, un izjūtam lielu atbildību. 

Ne vienmēr treneris var ietekmēt rezultātu, taču viņš var ietekmēt komandas sniegumu," Nikolato cer iepriecināt Latvijas izlases līdzjutējus. "Viens no maniem un federācijas mērķiem ir izveidot ciešu sadarbību ar klubiem. Es vēlos, lai futbola sistēma Latvijā kļūtu lielāka un labāka. Savu darbu veicu ar lielu degsmi. Man ir daudz trūkumu, bet ienirstu tajā, ko daru, un nevaru nemīlēt vietu, kur trenēju."

Treneris nevis izvēlas spēlētājus, kurus iekļaut savā iecienītajā spēles taktikā, bet gan otrādi – taktiku piemēro pieejamajam resursam. Paolo Nikolato iepriekšējos septiņus gadus strādājis ar Itālijas jaunatnes izlasēm, Eiropas U-19 čempionātā izcīnot otro vietu, bet U-20 Pasaules kausā – ceturto.

Nedrīkst padoties

Uzbrucējam Raimondam Krollim pārcelšanās uz Itāliju neiznāca veiksmīga un "Spezia" sastāvā īsti neizdevās iekarot vietu arī B sērijā. Šobrīd viņš nokļuvis Čehijas pirmās līgas vienībā "Vyskov", kuras rindās martā nospēlējis divus pilnus mačus. "Krollis ir spēlējis B sērijā, tas nav viegls uzdevums. Tagad ir jauna iespēja, bija laukumā un ir svarīga loma komandā. 

Tāds ir futbols – kādā brīdī rādi labāko sniegumu, kādā tas nesanāk, bet nekad nevajag padoties," Paolo Nikolato novēl Krollim saglabāt ticību saviem spēkiem.

Nikolato preses konference noritēja itāliski ar tulces starpniecību. Treniņus gan viņš vadīšot angliski, esot strādājis arī ar ārzemniekiem un komunikācija nebūšot problēma. Asistentu pulkā būs trīs itālieši, labā roka – kādreizējais Milānas "Inter" aizsargs Masimo Paganins, kurš ikdienā par treneri nestrādā un komentē spēles televīzijā. Nikolato ar viņu ir vienā laivā jau septiņus gadus, līdz ar to pilnībā uzticas. Vietējos palīgus Aleksandru Cauņu un Andri Vaņinu piespēlējusi Latvijas Futbola federācija.

Dāvis Ikaunieks Lietuvas čempionātā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem "Šiaulai" neizšķirtā 2:2 pret "Hegelmann". Viņš šoreiz nav izsaukts uz izlasi. Brālis Jānis Ikaunieks, kurš arī piedalījās federācijas pasākumā, pasmējās: "Atnācu, lai galvenajam trenerim pavaicātu par Dāvja situāciju."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.