Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks piektdien iesniedzis demisijas rakstu premjerministrei Ingrīdai Šimonītei.

Anušauska demisijas iemesli publiski netiek atklāti. Šimonīte uzsvērusi, ka ministra atkāpšanās nav saistīta ar negaidītām izmaiņām valsts aizsardzības politikā vai negatīvām ziņām par Aizsardzības ministrijas darbu. "Tas ir saistīts ar cerībām valdības atlikušajā pilnvaru termiņā izdarīt vairāk un ātrāk, nekā ir izdarīts līdz šim, lai Lietuva justos drošībā," vietnē "Facebook" sestdien paziņoja Šimonīte. Anušausks sestdien atklāja, ka premjerministre viņam piedāvājusi ieņemt citu amatu, bet viņš no šī piedāvājuma atteicies. Viņš arī pavēstīja, ka par savu darbu no Šimonītes nav dzirdējis kritiku. 

"Vakar darba dienas beigās es saņēmu premjerministres piedāvājumu atdot aizsardzības ministra amatu citam politiķim un pārņemt Seima komitejas priekšsēdētāja amatu,"

žurnālistiem norādīja Anušausks. Portāls "Delfi.lt", atsaucoties uz anonīmiem avotiem, pirms tam vēstīja, ka Anušausks atkāpsies no amata un viņa vietā par aizsardzības ministru varētu kļūt Lietuvas parlamenta Nacionālās drošības un aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Laurīns Kasčūns. Anušausks nav atklājis, vai Šimonīte viņam lūgusi ieņemt Kasčūna pašreizējo amatu. Sešdesmit gadus vecais Anušausks ir konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti" pārstāvis. Aizsardzības ministra amatā viņš ir kopš 2020. gada decembra. Ministrus Lietuvā ieceļ un atlaiž prezidents pēc premjerministra ieteikuma. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda paziņojis, ka Kasčūns ir viens no kandidātiem uz aizsardzības ministra amatu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.