Ukrainas pusē karojošais Sibīrijas bataljons svētdien paziņojis, ka tā sastāvā esošie krievu brīvprātīgie iegājuši Gorkovskajas ciemā Belgorodas apgabalā.

Savā lietotnes "Telegram" kanālā bataljons ziņo, ka tā karotāji ieņēmuši Graivoronas rajonā esošā ciema administrācijas ēku.

"Krievijas atbrīvošanas spēki kopā ar čečenu Ičkērijas republikas brīvprātīgajiem iegājuši Gorkovkajas apdzīvotajā vietā," teikts bataljona paziņojumā.

Krievijas dienvidos lidrobotu uzbrukumā izraisīts ugunsgrēks naftas pārstrādes rūpnīcā

Naktī uz svētdienu lidrobotu uzbrukuma rezultātā izcēlies ugunsgrēks vienā no naftas pārstrādes rūpnīcām Slavjanskā pie Kubaņas, kas atrodas Krasnodaras novadā Krievijas dienvidrietumos.

Aculiecinieki stāsta, ka rūpnīcai uzbrukuši vismaz pieci bezpilota lidaparāti un daļa no tiem sasnieguši mērķi.

Vēlāk notikušo apstiprināja arī Kremļa kontrolētie propagandas rupori, kas vēsta, ka bojā gājis viens cilvēks, kurš esot miris no sirdstriekas.

Ugunsgrēkā cietušo neesot.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.