Latvijas 3x3 basketbolisti šovakar Parīzē cīnīsies par olimpiskajām medaļām, mēģinot aizstāvēt Tokijā iegūto čempionu titulu.

Grupu turnīrā Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Zigmārs Raimo un Francis Lācis nodrošināja pirmo vietu vēl pirms pēdējās spēles vakar pret Poliju. Bet arī šo komandu mūsējie pārspēja ar rezultātu 22:16, tādējādi uzvarot visās septiņās grupu turnīru spēlēs. Šodien pusfinālu sākums pulksten 19.00. Pēc tam noskaidrosies arī zelta un sudraba ieguvēji.

Savukārt Anžejs Pasečņiks atkal nomērķējis Ziemeļamerikas virzienā – 28 gadus vecais centrs vēlreiz mēģinās izsisties Nacionālajā basketbola asociācijā, jo parakstīs divvirzienu līgumu ar Milvoki "Bucks". 2020./21. gada sezonā viņš Vašingtonas "Wizards" sastāvā laukumā tika vienā mačā uz sešām minūtēm, bet kopumā spēcīgākajā līgā divās sezonās aizvadīja 28 mačus.

Anžejs Pasečņiks.

Milvoki līderis grieķis Jannis Adetokunbo ar vidēji mačā gūtiem 27 punktiem ir Parīzes olimpiskā turnīra pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs, bet Grieķija ar vienu uzvaru trijos mačos iespraucās ceturtdaļfinālā, kur tiksies ar Vāciju.

No trešās vietas grupā tālāk tika arī Brazīlija, kas spēkosies ar ASV. Mājinieki francūži spēlēs ar Kanādu, bet Serbija – Austrāliju.

Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātu Somijā noslēdza ar zaudējumiem Itālijai (59:67) un Turcijai (66:89), ieņemot 12. vietu. Rezultatīvākais pēdējā mačā ar 18 punktiem Kristers Skrinda, tikpat vidēji iekrājot visā čempionātā. Viņš arī viens no labākajiem turnīrā atlēkušajās bumbās (10). Latvijai viena uzvara septiņos mačos, astotdaļfinālā pret Slovēniju zaudējums pagarinājumā, lai gan 13 sekundes pirms pamatlaika izskaņas bija +6.