Par Parīzes olimpisko spēļu lielāko zvaigzni uzskatāms francūzis Leons Maršāns, kurš peldēšanas sacensībās izcīnīja četras zelta un vienu bronzas medaļu. Tomēr viņš nekļuva par naskāko godalgu ieguvēju aizvadītajās spēlēs.

Reklāma

Maršānam, kuram spēļu noslēguma ceremonijā tika uzticēta galvenā loma olimpiskās uguns nodzēšanas procedūrā, pogas izgrieza 26 gadus vecā Ķīnas peldētāja Džana Jufei. Viņa mājup no Parīzes aizvedīs sešas medaļas – vienu sudraba un piecas bronzas. Džanai gan noteikti ir arī vilšanās sajūta, jo pirms trim gadiem Tokijā viņa, lai arī izcīnīja "tikai" četras medaļas, tomēr divas no tām tad bija augstākā kaluma godalgas. 

Jāpiebilst, ka Džana ar peldēšanu nodarbojas kopš trīs gadu vecuma, jo viņas vecāki bija peldēšanas treneri un atvasi ņēma līdzi uz darbu.

Peldētājiem olimpiskajās spēlēs, pateicoties daudzajām disciplīnām, ir lielākās izredzes tikt pie prāvas medaļu ražas (savulaik Maikls Felpss Pekinā izcīnīja astoņus zeltus!), tāpēc nav brīnums, ka tieši šī sporta veida pārstāvji ir starp ražīgākajiem. Bez Maršāna piecas medaļas Parīzē kaklā kāra arī amerikānietes Torija Huske un Regana Smita, kā arī austrālietes Mollija O’Kalahena un Kailija Makjūena. Huskei un O’Kalahenai pa trim zeltiem, tāpat kā kanādietei Sammerai Makintošai. Trīs olimpiskās zelta medaļas izcīnīja arī vingrotāji Simona Bailsa no ASV un japānis Šinosuke Oka, loka šāvēji Udžins Kims un Sihjona Lima no Dienvidkorejas, treka riteņbraucējs Harijs Lavreiseins no Nīderlandes, smaiļotāja Liza Keringtone no Jaunzēlandes un vieglatlēte Gabriela Tomasa no ASV. Septiņiem sportistiem Parīzē izdevās tikt pie visa medaļu komplekta. Bez jau minētajām O’Kalahenas un Makjūenas arī amerikāņu peldēšanas zvaigznei Ketijai Ledekī, kurai divi zelti, viņas tautietim Raienam Mērfijam, austrālietei Emmai Makkeonai, brazīliešu vingrotājai Rebekai Andradei un Nīderlandes skrējējai Femkei Bolai. Tāpat 39 sportisti šajās spēlēs izcīnīja vismaz pa trim olimpiskajām medaļām, lielākā daļa no viņiem peldētāji.

Jau rakstījām, ka visbiežāk uz goda pjedestāla Parīzē kāpa amerikāņi, kuri izcīnīja 126 medaļas, no tām 40 bija zelta. 

Aprēķināts, ka pie savas medaļas tikuši vairāk nekā 40% no amerikāņu 592 sportistu lielās delegācijas, jo daudz medaļu viņi izcīnīja komandu sporta veidos un dažādās stafetēs.

Tikmēr iedzīvotāju skaita ziņā mazākā valsts, kas tika pie medaļas Parīzē, ir Dominika. Tā atrodas Karību jūras reģionā, un Dominikas 73 tūkstoši iedzīvotāju varēja priecāties par 30 gadus vecās Teas Lafondas uzvaru trīssoļlēkšanā, jo tā bija pirmā olimpiskā medaļa šīs valsts vēsturē. Lepni noteikti ir arī 126 tūkstoši Grenadas iedzīvotāju, jo viņējie – desmitcīņnieks Lindons Viktors un šķēpmetējs Andersons Pīterss – izcīnīja pa bronzas medaļai. Nav slikti valstiņai, kas uz olimpiskajām spēlēm deleģēja tikai sešus sportistus.

Aptauja

Kā vērtējat Latvijas izredzes iegūt medaļas šajās Olimpiskajās spēlēs?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.