Mūzikas un mākslas centra "Ceplis" atjaunotājs Mežotnes pagastā, pazīstamais dziedātājs Igo un māksliniece Gita Straustiņa laikrakstam "Bauskas Dzīve" pastāstījuši par norisēm "Ceplī".

Reklāma

"Cepļa" atjaunotājs un mākslas notikumu iedvesmotājs Igo no maija vidus līdz pat septembra beigām ceturtdienās apņēmies regulāri rīkot dažādus pasākumus. Aizvadīti jau pieci muzikālie vakari. Mākslas un mūzikas centra saimnieks uz koncertiem lielākoties aicinot māksliniekus, ar kuriem kopā apēduši vai pudu sāls, vakara gaitā to labprāt atklājotarī  publikai. 

Taču iepriekšējā "Cepļa" ceturtdiena bijusi īpaša, jo ieskandināti vasaras saulgrieži. 

Centrā atklāta jauna izstāde ar dažādu mākslinieku darbiem, kas veltīti saulgriežu tematikai.

Izdomas bagāto veikumu bijusi iespēja rādīt arī mājražotājiem. 

Pasākumā viesojies kokļu meistars no Jūrkalnes, viedaisLatvijas pusdārgakmeņu pazinējs un apstrādātājs, ēdinātāji un maizes cepēji. Vakarā skanējusi etnomūzika.

"Ceplī" skanējusi arī daļa no lielās koncertprogrammas "Uguns", kas nākamajā dienā atskaņota Kokneses pilsdrupās. Īpaši šai programmai dziesmu tekstus sarakstījis Igo, mūzikas autors Jānis Strazds. Skaņdarbi veltīti uguns stihijai un tās maģiskajām izpausmēm.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".