Pateicoties akcijai "Pastkastīte – mājas vizītkarte!", Aizkraukles novadā tagad esot vismaz par 40 skaistām, izdaiļotām pastkastītēm vairāk, kas rotā privātmāju iebraucamos ceļus un vārtus, gan iestāžu un uzņēmumu ieejas, informē laikraksts "Staburags".

Reklāma

Akcija beigusies Aizkraukles novada svētku laikā, kad sveikti arī visi akcijas dalībnieki.

Ideja rīkot šādu akciju pirms vairākiem gadiem radusies mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" direktorei Tijai Auziņai. Aizkraukles novadā akcija ienākusi 2022. gadā, kad tajā iesaistījušies Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņi un tapušas 16 mākslinieciski izdekorētas pastkastītes. Tā gada vasarā "Bilžu" mūziķi un mākslinieki, apceļojot Aizkraukles novadu, dāvināja 15 īpaši gatavotas pastkastītes novada kultūrvietām, piemēram, Ērberģes muižai, Skrīveru pārtikas kombinātam, Jāņa Jaunsudrabiņa muzejam, Aizkraukles vēstures un mākslas muzejam, Bilstiņu ciemam.

Šogad "Bilžu birojs" sadarbībā ar Aizkraukles novada Kultūras pārvaldi atkal aicinājis iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus sakārtot, izdaiļot un personalizēt savas pastkastītes, piedaloties akcijā "Pastkastīte – mājas vizītkarte". Atsaukušies dažādu profesiju un vecumu dalībnieki. 

Katram no viņiem bijis savs stāsts par pastkastītes tapšanu vai īpašs vēstījums par attēloto uz pastkastītes. 

Pie jaunas pastkastītes ticis veikals "Veicis" Sunākstē, alus darītava "Bursh", Bites pienotava Vietalvā, viesu nams "Zilais zirgs", Jaunjelgavas kultūras centrs un tūrisma informācijas centrs, Aizkraukles novada interešu izglītības centrs, bērnudārzs "Bitīte" Bebros, kā arī daudzas privātmājas.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".