Alūksnes novada Annas pagasta iedzīvotāji Ivita Gusta un Normunds Lipāns slēgtas pamatskolas novārtā pamestā sporta angārā izveidojuši vērienīgu ģimenes izklaides un atpūtas centru ar nosaukumu "Bānīša brīnumzeme", ziņo laikraksts "Ziemeļlatvija".

Reklāma

Laikā, kad pagastos skolu kļūst arvien mazāk, uzņēmīgi cilvēki cenšas radīt kaut ko vietā, lai bērnu čalas laukos neapklust. Uzņēmīgie cilvēki, kuri iesaistījušies šā piedāvājuma izveidē, cer, ka tas aizpildīs līdz šim Alūksnes pusē tukšo izklaides un atpūtas iespēju nišu ģimenēm ar bērniem.

Pēc vietējās skolas likvidācijas veco sporta angāru iegādājies Ievas Gustas dzīvesbiedrs Normunds Lipāns. "Kad Normunds to iegādājās, viņa redzējums bija citāds – izmantot to lauksaimniecības tehnikas novietošanai. Kad atbraucām un ieraudzījām ēku, sapratām, nē – šeit jābūt kam pilnīgi citam, te jābūt cilvēkiem," atceras Ieva. Viņa cer, ka šis būs ilglaicīgs projekts – ja ģimene izraugās kaut ko darīt, tad tai neesot plāna mest plinti krūmos. Lai saprastu, vai šāds pakalpojums Alūksnes novadā būs vajadzīgs, Ieva sociālajā tīklā "Facebook" veidojusi aptauju. 

"Atsaucība bija liela – gandrīz 100 procenti respondentu atbalstīja šo ideju. Iedzīvotāju aktivitāte deva man drosmi, ka to ir vērts īstenot," 

idejas pirmsākumus atceras Ieva Gusta.

Alūksnes novadā līdz šim pietrūcis vietas, kur vērienīgāk nosvinēt bērnu jubilejas, sarīkot plašākas ballītes ar atrakcijām, jo bērniem jau vajag vietu, kur izskrieties, rotaļāties. Liels pārsteigums esot atrakciju apjoms, kas ietilpis angārā. Konstrukciju uzstādīšana prasījusi pusgadu, jo visu darījuši paši saviem spēkiem.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".