Latvijā vakar oficiālā vizītē ieradās Spānijas karalis Felipe VI. Viņš tikās ar Latvijas augstākajām amatpersonām – prezidentu Edgaru Rinkēviču, Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu un Ministru prezidenti Eviku Siliņu.

Reklāma

Karalis Felipe VI un E. Rinkēvičs arī apmeklēja Ādažu militāro bāzi, lai tiktos ar Spānijas kontingenta karavīriem NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā.

Oficiālajās pusdienās par godu karalim E. Rinkēvičs uzsvēris, ka Spānija un Latvija iestājas par skaidros noteikumos balstītu starptautisko kārtību laikā, kad saskaramies ar agresijas pieaugumu pasaulē. Kā informē Valsts prezidenta kancelejas Mediju centrs, Rinkēvičs akcentējis, ka 1921. gadā Spānija atzina Latvijas neatkarību, kas bija pamats abu valstu ilgstošajai draudzībai, kas balstās Eiropas kultūrā un vērtībās. Latvijas prezidents norādījis, ka Spānija turpināja būt sabiedrotā arī pēc Latvijas neatkarības zaudēšanas, neatzīstot Latvijas pretlikumīgo inkorporāciju Padomju Savienības sastāvā. Rinkēvičs izcēla un pateicās Spānijai par tagadnes ieguldījumu Latvijas un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, kas ir nenovērtējami svarīgs. Rinkēvičs pateicies par Spānijas klātbūtni Latvijā NATO paplašinātās kaujas grupā jau no tās pirmajām dienām – Spānija veido otro lielāko sabiedroto kontingentu Latvijā. Tāpat Valsts prezidents Latvijas vārdā pateicies Spānijai par valsts debesu un gaisa telpas aizsargāšanu. Latvijas prezidenta ieskatā abas valstis vieno pārliecība par nepieciešamību turpināt sniegt atbalstu Ukrainai līdz tās uzvarai pār agresoru. Valsts prezidents pievērsies arī Spānijas un Latvijas kultūrai, proti, Spānijas kultūras mantojums ir klātesošs Latvijas iedzīvotāju ikdienā, savukārt Spānijā lasa latviešu literātu darbus. Tāpat uz Latvijas skatuvēm skan spāņu komponistu darbi un tiek rādītas spāņu dramaturgu lugas. Rinkēvičs uzsvēris, ka pērn rīdziniekiem bija iespēja izbaudīt Prado muzeja darbu reprodukcijas. Savukārt septembrī Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā uzmanības centrā būs Spānijas mākslinieki no Mariano Fortuni līdz Pablo Pikaso. Valsts prezidents pauda prieku, ka Latvijas skolās ir aizvien lielāka interese apgūt spāņu valodu.

Spānijas karalis Felipe VI

Spānijas karalis Felipe VI.

Karalis Felipe VI dzimis 1968. gada 30. janvārī, viņš ir vienīgais Huana Karlosa un karalienes Sofijas dēls. Viņam ir divas vecākas māsas Elēna un Kristīne, bet saskaņā ar 1978. gadā pieņemto konstitūciju viņš ieņem troni kā vienīgais dēls. 1981. gada 23. februārī tolaik vēl princis Felipe bija blakus karalim Huanam Karlosam Sarsuelas pilī, kad armija ieņēma parlamentu un plānoja valstī atjaunot militāru režīmu. Huans Karloss parādījās televīzijā pilnā militārajā formā un pavēlēja karavīriem un apvērsuma plānotājiem atgriezties kazarmās, kas nostiprināja viņa tēlu kā Spānijas jaunās demokrātijas aizstāvi.

2014. gada jūnijā toreizējais Spānijas karalis Huans Karloss paziņoja par plāniem atkāpties no troņa par labu savam dēlam princim Felipem, kuram tolaik bija 46 gadi.

Karalis Felipe VI ir pabeidzis viena gada studijas Kanādā, pēc tam trīs gadus pavadīja Spānijas armijas akadēmijā, jūras kara flotē un gaisa kara spēkos, kur ieguva helikoptera vadīšanas prasmes. Pēc militārajām apmācībām viņš studēja jurisprudenci Madrides Autonomajā universitātē. Pēcāk viņš ieguva maģistra grādu starptautiskajās attiecībās Vašingtonas Džordž-taunas universitātē. Karalis Felipe VI ir piedalījies arī Spānijas olimpiskajā vienībā 1992. gada Barselonas olimpiskajās spēlēs, kurās arī nesa valsts komandas karogu.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.