Spānijas galvaspilsētas Madrides Prado muzejā šonedēļ pirmo reizi publiskai apskatei izstādīta 17. gadsimta glezna, kuru pirms diviem gadiem burtiski pēdējā mirklī, pirms pārdot izsolē par nieka 1500 eiro, identificēja kā slavenā itāliešu mākslinieka Karavadžo (1571–1610) darbu.

Reklāma

Mūsdienās zināmas vien aptuveni 60 gaismēnu meistara Karavadžo gleznas. Konkrētā – "Ecce Homo" – rāda Bībeles sižetu, kad Poncijs Pilāts demonstrē Kristu tautai, sakot "Redziet, kāds cilvēks!". Uzskata, ka darbs sākotnēji atradies Spānijas karaļa Filipa IV īpašumā, bet tad kaut kur pazudis. 

Tas no jauna parādījās Madridē 2021. gada aprīlī kādā izsolē, kur tika piedēvēts mazpazīstamam 17. gadsimta spāņu autoram. Taču Prado muzeja eksperti konstatēja, ka tas, "bez šaubām", ir Karavadžo. Muzejs pārpirka gleznu no agrākā īpašnieka par 36 miljoniem eiro.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.