16. septembrī apritējuši apaļi četri mēneši, kopš pie lasītājiem ar īpaši atlasītu, profesionālu žurnālistu veidotu noderīgu, praktisku un analītisku saturu nonācis tiešsaistes medijs LASI.LV. Varam būt lepni par sasniegtajiem rezultātiem, īsā laikā jau pārkāpjot 100 000 lasītāju slieksni mēneša griezumā. Un tas ir tikai sākums.

E-žurnāli tavam vaļaspriekam

LASI.LV apvieno pieredzi un zināšanas, ko daudzu gadu laikā uzkrājusi izdevniecība Latvijas Mediji, ar mūsdienīgu dizainu un tehnisko risinājumu. Visus rūpīgi atlasītos materiālus portālā iespējams ne tikai lasīt, bet arī klausīties, kas īpaši ērti izdarāms viedierīcēs, braucot auto vai rosoties savā saimniecībā – dārzā vai garāžā. 

Strukturāli mūsu tiešsaistes medijs veidots inovatīvi, nekopējot esošo vadošo portālu tradicionālo ziņu mediju formu, bet akcentējot dažādu interešu grupu, vaļasprieku un hobiju entuziastu vēlmes. 

Ne velti pasaules vadošie mediju eksperti jau pirms vairākiem gadiem prognozējuši, ka lielie mediju un sociālo tīklu konglomerāti ar laiku sadalīsies mazākos, fokusētos dažādu interešu grupu klubiņos. 

Mūsu medijā LASI.LV šos klubiņus esam nodēvējuši par e-žurnāliem, kas saturiski fokusējas uz kādu noteiktu lasītāju interešu kopu vai komūnu informēšanu, izglītošanu un, protams, izklaidēšanu. Ar izklaidēšanu šeit nedomāju skriešanu pakaļ dzeltenajām ziņām un sensācijām, šis "ziņu formāts" lai paliek citiem medijiem. Mēs izklaidējam ar praktiskiem ieteikumiem, politisko satīru, humoru, katru darbadienu portālā publicējot unikālas un aktuālas talantīgo mākslinieku – Gata Šļūkas, Elīnas Brasliņas un vecmeistara Ērika Oša – karikatūras. 

LASI.LV galvenais redaktors Jānis Žilde.

LASI.LV kopš vasaras vidus piedāvā sešus e-žurnālus, katrs no tiem salāgots ar kādu no Latvijas Mediju drukātajiem izdevumiem. Piemēram, iecienītā praktisko un noderīgo padomu žurnāla Praktiskais Latvietis materiālus portālā var lasīt e-žurnālā DĀRZS DABA, žurnālu Medības un Lielais Loms materiālus e-žurnālā MEDNIEKS MAKŠĶERNIEKS, bet Latvijas Avīzes žurnālistu viedokļus, komentārus, intervijas un publicistiku var meklēt e-žurnālā LATVIJĀ PASAULĒ. Starp citu, Latvijas Avīze vēl arvien ir vienīgā avīze Latvijā, kas iznāk katru darbadienu. Katru darbadienu avīzes saturs pieejams arī portālā.

Īpaši izdevīgs šis piedāvājums būs drukāto izdevumu abonentiem, proti, par nelielu papildu maksu e-žurnāli sniegs plašāku skatu uz izvēlēto tēmu, dodot iespēju drukātā izdevuma abonentam iecienīto saturu lietot digitālā vidē.

Izmēģinājuma periods un reģistrēšanās

Kopš tiešsaistes medija atklāšanas maija vidū esam saviem lasītājiem devuši vienreizēju iespēju iepazīties ar LASI.LV bagātīgo satura piedāvājumu, ļaujot lasīt un klausīties pilnīgi visu mūsu radīto oriģinālsaturu bez maksas. Uzsākot jauno rudens abonēšanas sezonu Latvijas Medijos, arī portālam jāsper nākamie soļi savā attīstībā, tāpēc no šīs nedēļas daļa no satura tiks aizklāta jeb palikta zem tā saucamās maksas sienas (paywall – angļu val.), proti, iepriekš ar A burtu (Abonentiem) marķētie raksti vairs nebūs visiem pieejami pilnā apjomā. Taču satraukumam nav pamata! Jums interesējošos rakstus vēl arvien varēs brīvi lasīt, ja vien izlemsiet kļūt par LASI.LV reģistrēto lietotāju un pieteiksieties iepazīšanās abonementam.

Tas ir pavisam vienkārši – autorizējieties ar savu e-pastu vai Google/Facebook kontu un turpiniet vēl sešas nedēļas lietot LASI.LV saturu bez maksas. 

Ja piekritīsiet reģistrēties, kļūsiet par daļu no mūsu strauji augošās lasītāju kopienas, saņemsiet e-pastā iknedēļas vēstkopas – redaktoru atlasīto interesantāko materiālu apkopojumu un mūsu medija jaunumus, īpašos piedāvājumus.

Jaunajā abonēšanas sezonā esam sarūpējuši vairākus jaunus abonējamus produktus, dažādus komplektus, kas ļaus lietot saturu gan drukātā formātā, gan arī elektroniski. Piemēram, ja izvēlēsies abonēt žurnālu Praktiskais Latvietis, par nelielu piemaksu klāt saņemsi arī specializēto portāla LASI.LV e-žurnālu DĀRZS DABA, kā arī drukātā izdevuma elektronisko repliku pdf formātā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku  

Pēdējos gados mediju tirgus Latvijā un visā pasaulē piedzīvojis būtiskas pārmaiņas, pakāpenisku transformāciju no drukātā uz digitālo, no bezmaksas uz maksas produktu. Šodien gandrīz nevienam nerodas jautājumi, kāpēc par oriģinālsaturu būtu jāmaksā – vai tā ir mūzika, filmas, seriāli vai profesionālu un pieredzējušu žurnālistu darbs. 

Pirmie celmlauži Latvijā – ziņu medijs Delfi, žurnāls Ir, TVNET maksas produkts KLIK u.c. – jau nedaudz pieradinājuši lasītāju pie domas, ka bieži vien kvalitatīvs oriģinālsaturs ir pieejams tikai lojāliem abonentiem. Tāpēc ceram, ka arī mūsu tiešsaistes medija solis turpināt doties abonējama satura virzienā tiks uztverts ar izpratni un tulkots kā neizbēgams, loģisks pakāpiens medija attīstībā.

Pasaulē drukāto izdevumu tirāžas ik gadu samazinās, arī Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Inflācija nemitīgi dzen uz augšu tipogrāfijas izmaksas, arī Latvijas Pasta nākotnes biznesa modelis iezīmē zināmus riskus gan mums kā izdevējiem, gan jums, lasītājiem, īpaši tiem, kas vēlas ik rītu saņemt savu jaunāko avīzes eksemplāru kādā mazpilsētā, mazā ciematiņā vai lauku viensētā. Tāpēc aicinām kļūt par daļu no LASI.LV kopienas, reģistrēties un lasīt īpaši jums sagatavotu, atlasītu kvalitatīvu oriģinālsaturu.  

Reģistrējies šeit.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.