Baltais nams ceturtdien nodēvēja Krievijas līderus par "mēslu tirgotājiem" saistībā ar viņu centieniem teroraktu Piemaskavas koncertzālē sasaistīt ar Ukrainu.

"Mans tēvocis mēdza teikt, ka labākie mēslu tirgotāji bieži vien savus paraugus nes mutē. 

Krievijas amatpersonas, šķiet, ir diezgan labi mēslu tirgotāji,"

žurnālistiem sacīja Baltā nama nacionālās drošības jautājumu pārstāvis sakariem ar presi Džons Kērbijs, nosodot Krievijas "bezjēdzīgo propagandu".

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ceturtdien paziņoja, ka izmeklēšanas rīcībā esot "apstiprināti dati par to, ka terorakta izpildītāji no Ukrainas saņēmuši ievērojamas naudas summas un kriptovalūtu, kas tika izmantota nozieguma sagatavošanā".

Komiteja apgalvo, ka pēc "darba ar aizturētajiem" un viņiem atņemto tehnisko ierīču izpētes "ir iegūti pierādījumi par viņu saistību ar Ukrainas nacionālistiem".

Jau ziņots, ka piektdien Krasnogorskā, netālu no Maskavas, bruņoti uzbrucēji iebruka koncertzālē "Crocus City Hall" un nogalināja vismaz 139 cilvēkus. Aptuveni 200 tika ievainoti.

Ar teroristu grupējumu “Islāma valsts” saistītā informācijas aģentūra “Amaq” publiskojusi video, ko uzbrukuma laikā koncertzālei Piemaskavā uzfilmējuši paši teroristi.

Atbildību par teroraktu uzņēmies grupējums "Islāma valsts". Rietumu drošības eksperti uzskata, ka aiz uzbrukuma stāv šīs organizācijas Afganistānas atzars - grupējums "Islāma valsts - Horasānas province".

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas darbinieki novāc gruvešus pēc piektdien koncertzālē "Krokus Siti Holl" notikušā terorakta, kura laikā ēka tika aizdedzināta.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.