Turpmāk atbalstu zvejas produktu apstrādei varēs saņemt arī piekrastes zvejnieki ar atkārtoti noslēgtu zvejas tiesību nomas līgumu. Valsts un Eiropas Savienības (ES) finansējumu no pasākuma "Atbalsts zvejniekiem piekrastes zvejā" pieejamiem līdzekļiem varēs saņemt tieši piekrastes zvejā iegūto produktu apstrādei un apritei – paredz valdības atbalstītie grozījumi, ko izstrādājusi Zemkopības ministrija (ZM).
Izmaiņas noteikumos paredz, ka tiem zvejniekiem, kuriem atkārtoti noslēgts zvejas tiesību nomas līgums ar zvejas tiesību iznomātāju, jaunā līguma sākuma termiņš ir īsāks par 24 mēnešiem. Tāpat arī paredzēta iespēja atbalstu saņemt tiem jaunajiem zvejniekiem, kuri jau tikuši pie finansējuma, iegādājoties savu pirmo zvejas kuģi. Noteikts, ka atbalsts tiks sniegts tieši atbalsta pretendenta piekrastes zvejā iegūto produktu apstrādei un apritei.
Vienlaikus šajos noteikumos precizēts nosacījums par saistītām personām, nosakot, ka preces iegādi nevar veikt no personas, kura atrodas interešu konfliktā ar finansējuma pretendentu. Tāpat precizēti priekšapmaksas saņemšanas nosacījumi, nosakot kārtību, kādā tiek pieprasīta 90% priekšapmaksa par preces piegādi. Nosacījumi ieguldījumiem būvniecībā papildināti ar prasību, ka atbalsta saņēmējam ir jānorāda labumu gūstošās personas.
Ministrijā uzsver, ka grozījumi noteikumos attieksies tikai uz to projektu pieņemšanas kārtu, ko izsludinās pēc šā noteikumu projekta spēkā stāšanās.
Valdība arī veikusi izmaiņas pagājušā gada 15. novembra noteikumos par valsts un ES atbalstu inovācijām un pilotprojektiem sadarbībā ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un zivju apstrādē. Izmaiņas paredz to, ka atbalsta pretendentam priekšapmaksas un starpposma maksājumu kopsumma nepārsniegs 100% no projekta publiskā finansējuma. Noteikumos arī precizētas personāla izmaksas, ja projektā sadarbības partneris ir biedrība. Savukārt pasākumā "Inovācija, pilotprojekti, sadarbība ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un apstrādē" par komercializācijas iespējām būs attiecināmas arī jaunu instrumentu, iekārtu vai pētniecības aprīkojuma iegādes izmaksas, kas līdz šim nebija iespējams.