Rīgas mežu" apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedzis 11,5 miljonus eiro, kas ir par 51,% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, savukārt peļņa pirmajā pusgadā sasniegusi 860 000 eiro, informēja uzņēmuma pārstāve Agnese Korbe.

"Rīgas mežu" pirmā pusgada finanšu rezultātus būtiski ietekmēja izmaiņas Latvijas un pasaules ekonomikā, tostarp samazinājās pieprasījums pēc kokmateriāliem. Tas radīja gan apaļkoka, gan zāģmateriālu cenu kritumu, tāpat tirgū saglabājās nenoteiktība, turpināja pieaugt starpbanku aizdevumu procentu likmes, kas mazināja arī investīciju, tostarp, būvniecības tempus.

Sešos mēnešos "Rīgas meži" valsts budžetā nodokļos iemaksājuši 2,38 miljonus eiro, pašvaldības budžetā dividendēs - 2,76 miljonus eiro.

Būtiskākie ieņēmumi uzņēmumam bija no kokmateriāliem - 8,31 miljoni eiro, bet tie, salīdzinot ar 2022. gada pirmo pusgadu, samazinājušies par 3,5%. 

Atbilstoši kopējai situācijai tirgū, salīdzinot ar pērnā gada 1.pusgadu, samazinājušās arī kokmateriālu vidējās cenas - apaļkokam par 7,32% un zāģmateriālam par 28,15%.

Par 21% palielinājušās ražošanas izmaksas, kas sešos mēnešos sasniedza 9,74 miljonus eiro, jo pieauga mežizstrādes, transporta un teritoriju apsaimniekošanas izmaksas. Pieaugušas arī izejmateriālu un pakalpojumu cenas.

EBITDA jeb ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem, sešu mēnešu laikā sasniedza 1,66 miljonus eiro. Pērn sešos mēnešos tā bija 2,55 miljoni eiro.

Pirmajā pusgadā "Rīgas mežu" pamatlīdzekļos ieguldīti 1,08 miljoni eiro.

2022. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 21,35 miljonus eiro, bet peļņa bija 2,14 miljoni eiro.

SIA "Rīgas meži" ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas apsaimnieko 62 000 hektāru meža, 399 hektārus Rīgas parku un apstādījumus, kā arī atbild par kultūras un atpūtas parku Mežaparks.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.